
Długofalowe promieniowanie podczerwone
Promieniowanie podczerwone zostało odkryte przez angielskiego astronoma Herschela w roku 1800. Niewidoczne dla ludzkiego oka, ma bardzo silną energię cieplną. Każde ciało o temperaturze większej od zera bezwzględnego (-273°С) emituje promieniowanie cieplne, tj. promienie podczerwone (IR).
Różne obiekty emitują promienie podczerwone o różnej długości fali (częstotliwości):
- krótkofalowe (od 0,75 do 1,5 μm),
- średniofalowe (od 1,5 do 5,0 μm),
- długofalowe (od 5,0 do 1000,0 μm).
Naturalnym źródłem fal cieplnych jest słońce. Widmo jego promieniowania obejmuje widoczne i niewidoczne dla ludzkiego oka promienie: gamma, rentgenowskie, ultrafioletowe i podczerwone, których właściwości fizycznie i działanie biologiczne jest inne. Promieniowanie ultrafioletowe powoduje głównie reakcje fotochemiczne i działa na skórę, ponieważ nie może przenikać w tkanki na głębokość większą niż 0,6 mm. Ich długotrwałe działanie jest śmiertelne dla wszystkich istot żywych. Dla ludzkiego organizmu szkodliwe jest również promieniowanie gamma i rentgenowskie.
Promieniowanie podczerwone jest nieszkodliwe, a nawet korzystne.
Promienie podczerwone przenikają do tkanek na głębokość 3-7 cm. Ludzkie ciało emituje długofalowe promienie podczerwone (DIC / 1) w zakresie 6-20 μm, z których większość ma zasięg 9,36-9,53 μm (długość fali DNA).
Gdy długość fali promienia monochromatycznego pokrywa się z długością fali emitowanej z DNA ludzkiego organizmu, zachodzi zjawisko rezonansu powodując ruch błony żywej komórki, a tym samym poprawę procesów metabolicznych (masaż molekularny).
Dzięki zdolności wywoływania reakcji termicznych, promienie podczerwone powodują przyspieszenie procesów naprawczych struktur ciała leżących powierzchownie pod skórą, czyli drenaż limfatyczny (redukuje obrzęki poprzez przyśpieszenie odpływu limfy), rozluźnienie tkanek, a także działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo.
Współczesne badania wykazały, że właśnie długofalowe promienie podczerwone mają wyjątkowe znaczenie w rozwoju wszystkich form życia na ziemi, dlatego nazywane są promieniami życia (Vital Rays).
Do ogrzewania jaj i potomstwa ptaki wykorzystują ciepło swojego ciała. Jest to długofalowe promieniowanie podczerwone, którym również kobiety w ciąży ogrzewają swoje dziecko od chwili poczęcia do narodzin.
Od końca XX wieku na całym świecie nieustannie prowadzone są badania nad zastosowaniem długofalowych promieni podczerwonych w medycynie, kosmetologii, przemyśle spożywczym, hodowli zwierząt i w innych dziedzinach, w wyniku których powstały nowe technologie i urządzenia szeroko wykorzystywane na rzecz ludzkości.
Ceramika turmanium stosowana w urządzeniach „NUGA BEST”, stanowi źródło długofalowych promieni podczerwonych i ma rewitalizujący wpływ na organizm człowieka.
Magnetoterapia
Podstawą magnetoterapii jest zdolność pól magnetycznych do wspomagania funkcji życiowych komórek.
Wiadomo, że organizm ludzki lub zwierzęcy emituje słabe fale elektromagnetyczne (ich źródłem jest serce, tkanka mózgowa, impulsy nerwowe). Fale te są naturalnie związane z polem magnetycznym ziemi od chwili powstania na niej życia.
Powszechnie znane jest również to, że pole magnetyczne Ziemi ma wpływ na wszystkie organizmy żywe. W zależności od niektórych czynników jest w stanie pozytywnie lub negatywnie wpływać na człowieka, np. burze magnetyczne. Badania kosmiczne pozwalają poznać fizjologię człowieka i dowiedzieć się, co dzieje się z ludzkim organizmem, gdy znajduje się on poza strefą oddziaływania ziemskiego pola magnetycznego. Po powrocie z kosmosu u astronautów zdiagnozowano osteoporozę i ciężką depresję.
Szkodliwy wpływ na organizm człowieka ma pole elektromagnetyczne, pochodzące od sztucznych źródeł. Przyczyną wielu chorób współczesnych jest zmiana sposobu życia ludzi spowodowana nadmiernym wykorzystaniem osiągnięć w dziedzinie nauki i postępu technicznego (samochody, systemy komunikacji bezprzewodowej).
Na początku XX wieku jedynie 10% osób pracowało w domu, obecnie liczba ta wzrosła do 90%. Przez cały dzień spędzamy w pracy, wracamy do domu samochodem, a wieczorem siedzimy przed telewizorem lub komputerem. Taki sposób życia prowadzi do niedoboru wpływu naturalnego pola magnetycznego na wszystkie procesy biologiczne zachodzące w naszym organizmie. Niedobór pola magnetycznego występuje również ze względu na spadek intensywności pola geomagnetycznego o prawie 6% co 100 lat.
W połowie ubiegłego wieku profesor Kyoichi Nakagawa wprowadził pojęcie „syndrom niedoboru pola magnetycznego”.
Magnetoterapia bazuje na oddziaływaniu zmiennego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości na organizm człowieka w celach terapeutycznych i profilaktycznych. Pole magnetyczne powoduje naprowadzenie prądów (siły elektromotorycznej indukcji) w przewodnikach przecinających linie energetyczne organizmu, czyli przede wszystkim układu krwionośnego i limfatycznego. Zgodnie z prawem indukcji magnetycznej, w tych przewodzących układach zawierających poruszające się płyny biologiczne, powstają słabe prądy powodujące zmianę procesów przemiany materii. Ważnym zjawiskiem fizycznym uzasadniającym działanie biotropowe pola magnetycznego na organizm człowieka jest oddziaływanie poruszających się w nim elektrycznie naładowanych cząstek, co z kolei wpływa na procesy fizyko-chemiczne i biochemiczne ludzkiego ciała.
Głębokość przenikania pola magnetycznego stosowanego w magnetoterapii, wynosi ok. 5-6 cm, co pozwala oddziaływać na głębsze struktury organizmu, w tym również na stawy.
Ceramika turmanium posiada zdolność do tworzenia stałego pola magnetycznego poprzez polaryzację kryształów turmalinu.
Stosowanie magnesu naturalnego nie jest ograniczone czasowo. Przykładowo jeden zabieg fizjoterapii wynosi 20 minut, a zabieg magnetoterapii w połączeniu z ceramiką turmalinową może trwać przez kilka kolejnych godzin. Na macie turmalinowej, w temperaturze komfortowej dla użytkownika, można spać przez całą noc.
Właściwości ceramiki turmanium są korzystne dla osób osłabionych z powodu poważnej choroby lub operacji chirurgicznej. Gdy organizmowi dostarczane jest takie naturalne ciepło, zużywa on mniej energii niezbędnej do utrzymania własnej temperatury. Energię tę oddaje na różne potrzeby biologiczne, co powoduje przyspieszenie procesów regeneracyjnych.
Po podgrzaniu ceramika turmanium, wytwarza pole magnetyczne o niskiej częstotliwości, które poprawia metabolizm komórkowy, prędkość przepływu krwi oraz usprawnia procesy odżywiania narządów i tkanek.
Jonoterapia
„Powietrze, które otacza nasze ciało może być przyczyną złego lub dobrego samopoczucia...”
Avicenna (Ibn Sinà)
Aby nasz organizm normalnie funkcjonował, otaczające nas powietrze powinno zawierać lekkie aerojony (naładowane ujemnie i dodatnio) w ściśle określonej proporcji.
Duża liczba dodatnio naładowanych cząstek w atmosferze niekorzystnie wpływa na zdrowie ludzi w przeciwieństwie do jonów ujemnych (anionów). Zawartość dużej liczby anionów w powietrzu górskim, leśnym i w pobliżu wodospadów tłumaczy jego właściwości lecznicze.
Rolę anionów w powietrzu można porównać ze wpływem witamin na zdrowie człowieka. Od poziomu zawartości anionów w powietrzu zleży liczba znajdujących się w nim szkodliwych drobnoustrojów. Niewystarczająca jonizacja powietrza przyczynia się do rozwoju poważnych chorób przewlekłych, spadku odporności oraz nadmiernej drażliwości.
Ponadto niedobór jonów może prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych.
Jony ujemne znacznie zwiększają wydajność pracy umysłowej. Wyniki badań jonów w powietrzu oraz ich biologiczne efekty oddziaływania na ludzi pokazały, że jony ujemne powodują zmniejszenie nieprzyjemnych odczuć takich jak ból i zawroty głowy lub znużenie. Po zablokowaniu dostępu jonów ujemnych do pomieszczenia, u osób badanych wznowiły się objawy chorobowe.
Komórki organizmu człowieka można porównać do akumulatorów, które z czasem zostają rozładowane i wymagają ponownego ładowania. Takie ładowanie komórki otrzymują poprzez elektrony dostarczane za pośrednictwem ujemnych jonów zawartych w tlenie, przenikających do organizmu człowieka przez płuca i skórę.
Jeśli jednak zawartość jonów ujemnych w powietrzu nie jest wystarczającą, ładunek elektryczny w komórkach zanika, co powoduje zakłócenie ich procesów metabolicznych i stanowi przyczynę rozwoju różnego rodzaju chorób.
Nasz organizm wchłania wyłącznie tlen zjonizowany, dlatego jonizacja powietrza jest niezbędna do zachowania zdrowia.
Dzięki jonoterapii wzrasta ładunek ujemny we krwi i wszystkich komórkach organizmu, następuje poprawa krążenia krwi, przepływu limfy, płynu międzykomórkowego, spowolnienie procesu krzepnięcia krwi oraz uruchomienie procesu rozpuszczania skrzepów.
Jonizacja jest skutecznym sposobem zapobiegania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Wiele chorób ginekologicznych powodują bakterie beztlenowe, których reprodukcja zachodzi w środowisku beztlenowym. Gdy użytkownik korzysta z ceramiki turmanium, siedząc na niej lub leżąc, rolki turmalinowe wytwarzają strumień anionów o wysokiej gęstości. Jonizowany tlen pomaga neutralizować niekorzystne środowisko beztlenowe, aktywuje pracę enzymów, pomaga eliminować stany zapalne i normalizuje równowagę kwasowo-zasadową.
Po podgrzaniu rolki z ceramiki turmalinowej działają jako jonizatory dwubiegunowe, wypełniając powietrze dużą ilością ujemnie naładowanych jonów.
Korzystając codziennie z wyjątkowych właściwości ceramiki turmanium, możemy w ten sposób zrekompensować niedobór anionów, na który jest narażona współczesna ludzkość.
Fragment książki:
“Nuga Best. Bezpieczne i skutecznie. Materiały informacyjne – analityczne”
Autor: TETIANA KARPOWA / NEUROLOG
Ceramika Turmanium to wynalazek południowokoreańskiej firmy Nuga Best. Ceramika Turmanium jest używana w urządzeniu Nuga Best N6, termo terapeutyczne urządzenie masująco-stymulujące z akcesoriami do użytku domowego. Nuga Best obecne są na polskim rynku od 15 lat.
Zapraszamy do wypróbowania sprzętu z ceramiki turmanium w 23 salonach Nuga Best w Polsce.