Układ limfatyczny w dobrej formie – 7 porad

nuga best‼️Układ limfatyczny w dobrej formie – 7 porad‼️

💁Zaburzenia układu limfatycznego, potrafią nieść za sobą poważne konsekwencje. Najważniejszą funkcją, jaką pełni powyższy układ, jest funkcja odpornościowa. Jest on ważnym „partnerem” układu immunologicznego, chroni nas przed zakażeniami i atakiem różnego rodzaju drobnoustrojów. Poprzez naczynia limfatyczne do węzłów chłonnych, limfa transportuje substancje szkodliwe i toksyny. Z węzłów chłonnych odprowadzane są one do nerek, następnie wraz z moczem usuwane są z naszego organizmu. Układ limfatyczny połączony jest ściśle również z układem krwionośnym. Pomaga przy transportowaniu tłuszczów oraz usuwaniu nadmiaru płynów z organizmu.
⁉Co my, możemy zrobić, żeby utrzymać układ limfatyczny w dobrej formie? Oto 7 przydatnych wskazówek:
✅1. Ruch to zdrowie! Żeby układ działał prawidłowo, a limfa ciągle krążyła nie tworząc zastojów musimy się ruszać! Spacerujmy, ćwiczmy (nawet 15 minut dziennie), przyzwyczajmy organizm do regularnego, czynnego wypoczynku. Polecamy skakanie na skakance, bądź trampolinie (poprzez ruch przeciwny do ruchu grawitacyjnego – układ limfatyczny jest bardziej stymulowany).
✅2. Drenaż limfatyczny dla pobudzenia naczyń chłonnych! Jeżeli zauważymy, że układ limfatyczny działa z opóźnieniem, tworzą się zastoje, warto skorzystać z powyższego zabiegu. Może być on manualny, wykonywany za pomocą rąk masażysty, bądź przyrządowy, przy pomocy specjalnych mankietów stopniowo wypełnianych powietrzem, dzięki czemu chłonka zostaje zmobilizowana do transportu.
✅3. Sauna! Wizyty w saunie przyspieszają oczyszczanie organizmu z toksyn, razem z potem są one wydalane.
✅4. Daj odpocząć opuchniętym nogom po całym dniu! Często wracając do domu, czujemy jakbyśmy nie stali już na „swoich” nogach, gdy już w końcu na spokojnie usiądziemy, warto ułożyć się tak, żeby nogi były powyżej linii ciała (około 30 stopni), oparte na poduszkach, czy fotelu. Takie ułożenie wspomoże przepływ chłonki do węzłów chłonnych.
✅5. Hydroterapia! Żeby poprawić krążenie limfy, zalecane są również kąpiele wodne bądź natryski. Także terapia na przemian zimną i ciepłą wodą (którą śmiało możemy praktykować we własnym domu).
✅6. Dbajmy o swoją dietę! Pamiętajmy, nie trzeba utrzymywać rygorystycznej diety, warto natomiast, odżywiać się rozsądnie. Jeżeli źle się odżywiamy naczynia limfatyczne mogą zostać uszkodzone. Jedzmy produkty bogate w tzw. zdrowe tłuszcze (nienasycone) oraz antyoksydanty (świeże owoce, warzywa), unikajmy natomiast produktów wysoko tłuszczowych, solonych, o wysokiej zawartości cukrów prostych..
✅7. Pijmy dużo wody! Zalecane minimum wody, które powinnyśmy przyjąć w ciągu dnia wynosi ok. 2 l. Układ limfatyczny w dużej mierze składa się właśnie z wody. Żeby działać na jak najlepszym poziomie, potrzebuje żebyśmy mu tą wodę dostarczyli. Polecamy również picie wody z cytryną, dzięki czemu, wydalimy szybciej toksyny zalegające w organizmie (pamiętajmy! Nie liczy się kawa, herbata, soki… istotna jest czysta woda).
💁My ze swojej strony zapraszamy do naszych salonów Nuga Best.
🥰Z urządzeniem Nuga Best – otrzymujesz Aktywność, Sprawność i Życie bez bólu.
Adres salonów Nuga Best znajdziesz klikając na ten link https://nuga.pl/contact

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl