Słabe krążenie - przyczyny, profilaktyka

🧐Słabe krążenie - przyczyny, profilaktyka🤲
nuga best
☝️Specjaliści twierdzą, że żylaki powstają wskutek nieprawidłowego krążenia krwi spowodowanego zaburzeniami w pracy zastawek żylnych. Choć nie możemy zmienić genetyki, możemy usprawnić działanie układu krążenia i poprawić to, w jaki sposób funkcjonują zastawki żylne. Zatem, jak poprawić krążenie? Aby usprawnić działanie naczyń krwionośnych, zaleca się odpowiednią dietę, ruch i aktywność fizyczną. Ponadto, aby powstrzymać rozwój żylaków, konieczne jest stałe kontrolowanie wagi i poziomu cholesterolu we krwi.
‼️Objawy złego krążenia
Z problemem słabego krążenia zmaga się coraz więcej osób, również w Polsce. Dolegliwość ta dotyka już 80 proc. sześćdziesięciolatków na całym świecie. Czym się objawia? Symptomy nie są zbyt charakterystyczne.
Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że chroniczne zmęczenie czy częstsze niż zwykle infekcje mogą być powodowane właśnie przez zakłóconą pracę układu krążenia.
Krew odpowiada za przesyłanie substancji odżywczych oraz hormonów po całym organizmie. Właśnie dlatego o cały układ krążenia powinniśmy dbać już od najmłodszych lat. To niezmiernie ważne dla naszego zdrowia.
Słabe krążenie da się zauważyć na skórze. Czerwone lub fioletowe plamy na stopach i łydkach to skutek nieprawidłowego przepływu krwi. Naszą uwagę powinna zwrócić również przesuszona skóra oraz małe, fioletowe guzki. Te ostatnie z czasem mogą zmienić się we wrzody.
☝️Kolejnym symptomem słabego krążenia są opuchnięte stopy. Zdarza się też, że pojawiają się na nich małe siniaki. Dobrze widać to na palcach. To efekt zatrzymywania płynów przez organizm.
To jednak nie tylko opuchnięte stopy czy zmiany skórne. O nieprawidłowym przepływie krwi świadczą też wypadające garściami włosy oraz łamiące się paznokcie. Dlaczego?
☝️Słabe krążenie może powodować niedobory witamin i składników mineralnych. W efekcie włosy stają się suche, a paznokcie łamią się przy najmniejszym uderzeniu.
To nie wszystkie symptomy problemów z krążeniem. Cierpisz na wzdęcia, zatwardzenia i bóle żołądka? To też wina zakłóconej pracy układu krążenia.
Spowolniony przepływ krwi wpływa na obniżenie ochrony przed różnego rodzaju drobnoustrojami, które powodują infekcje. Rezultatem są częste przeziębienia i infekcje wirusowe.
Na koniec najbardziej popularny objaw słabego krążenia – zimne dłonie👐 i stopy. 🦶To efekt problemów z termoregulacją ciała. Nie pomogą tutaj wełniane skarpetki i rozgrzewające kremy.
Słabe krążenie powoduje również chroniczne zmęczenie. 😮‍💨Jest to rezultat dostarczania zbyt małej ilości energii do mięśni. Bez składników odżywczych i tlenu nie są one w stanie prawidłowo funkcjonować.
❓Jak poprawić krążenie krwi?
Choć genetyki nie da się zmienić, to można sprawić, by była mniej dokuczliwa. Można poprawić krążenie i wyeliminować niektóre czynniki, które wiążą się z ryzykiem powstania żylaków. Zatem, aby poprawić krążenie krwi w nogach, konieczna jest regularna gimnastyka i aktywność fizyczna.
🌳Wskazane są długie spacery, jazda na rowerze, 🚴🏽bieganie, granie w tenisa. Jeśli spędzasz w pozycji stojącej lub siedzącej kilka godzin dziennie, powinnaś wieczorem położyć się tak, aby mieć nogi w górze i pozostać w tej pozycji przez parę minut. Dzięki temu możliwa jest lepsza wymiana krwi i dopłynięcie jej do wszystkich żył.
💁‍♀️Specjaliści twierdzą ponadto, że usprawnieniu krążenia służy codzienny kilkuminutowy masaż stóp🦶
👉Masaż na łóżku Nuga Best pomoże również Tobie poprawić krążenie krwi, zapraszamy naszych drogich Gości do naszych salonów Nuga Best. ❤️ 🙏Pomożemy nie tylko poprawić krążenie krwi, ale także rozweselimy Cię na cały dzień.❤️

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl