• Start
  • Kalendarz
  • PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA CELLULITU OD NUGA BEST GDYNIA

PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA CELLULITU OD NUGA BEST GDYNIA

💁‍♀️ Dzień dobry, drodzy Czytelnicy, dziś zwrócę się do bardziej pięknej połowy populacji 👩‍🦰, do naszych czytelniczek. Wiele dziewcząt i kobiet spotkało się z wrogiem pięknego kobiecego ciała - to cellulit. Jak wiadomo, „skórka pomarańczowa”🍊 może pojawić się w każdym wieku, mogą ją mieć nawet najmłodszych. Być może zadawałaś Sobie pytanie, skąd bierze się ten cellulit i co najważniejsze, jak go pokonać ?
 
Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi i spróbujmy go rozgryźć.
 
🍊Cellulit to miejscowa proliferacja podskórnej tkanki tłuszczowej, która zaburza przepływ limfy i krążenie krwi w jej komórkach, co prowadzi do stagnacji i spadku kolorytu skóry na skutek spowolnienia procesów metabolicznych. Zmiany wewnętrzne pojawiają się zewnętrznie w postaci zagłębień, guzków, nierówności i innych przejawów „skórki pomarańczowej” w obszarach problemowych.
 
Cellulit występuje nie tylko u osób z nadwagą, ale także u szczupłych dziewcząt👩‍🦱, które regularnie uprawiają sport⛹️‍♀️. W medycynie👩‍⚕️ nie jest uważana za chorobę, ale jest objawem otyłości na pewnym etapie.
 
Zastanówmy się, co powoduje, że cellulit poznaje „wroga” z widzenia: 👀
 
1.👩‍💻 Siedzący tryb życia. Od codziennego siedzenia przez 8-10 godzin dziennie następuje spowolnienie krążenia i przepływu limfy, w efekcie komórki nie otrzymują pożytecznych substancji, gromadzą się w nich toksyny i nawet przy normalnej wadze człowieka powstaje cellulit.
 
2. 🍕🥩🍰🍟🍔 Niewłaściwe odżywianie. Obfitość tłustych, słodkich i słonych potraw przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie, wzrostu tkanki tłuszczowej, spowolnieniu metabolizmu, a w konsekwencji do pojawienia się cellulitu.
 
3. 🙄😬🤷‍♀️ Brak regularnych zajęć sportowych. Aktywność fizyczna dosłownie przyspiesza krążenie krwi, przyspieszając metabolizm i zapobiegając wystąpieniu przekrwienia w tkance podskórnej. Jeśli nie uprawiasz sportu, cellulit na nogach, pośladkach i brzuchu nieuchronnie pojawi się nawet przy odpowiednim odżywianiu.
 
4. 😳😐🤥 Zmiana poziomu hormonów. Może to być spowodowane ciążą, menopauzą lub zaburzeniami endokrynologicznymi. Zmiany poziomu hormonów są ściśle związane z ogólnym zaburzeniem metabolicznym, w którym zmienia się przebieg wszystkich procesów w organizmie, co może prowadzić do stagnacji i odkładania się tłuszczu.
 
5.🤭💧💧💧 Niewłaściwa ilość wypitej wody. Brak wody w organizmie spowalnia metabolizm, co przekłada się na przepływ krwi i limfy, co prowadzi do pojawienia się „skórki pomarańczowej”.
 
6. 🍺🍷🌭🍔 Złe nawyki. Częste spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, niekontrolowane przyjmowanie leków, dużo kawy i słodyczy, a nawet gry wideo przez kilka godzin dziennie - wszystko to przyczynia się do pojawienia się cellulitu z powodu zaburzeń metabolicznych w tkance podskórnej.
 
7. 👨‍👩‍👧‍👦 Dziedziczna predyspozycja. Niestety im płniejsza kobieca sylwetka, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Szczupłe i naturalnie wysportowane dziewczyny są mniej podatne na „skórkę pomarańczową”, chociaż przy niewłaściwym stylu życia również nie są na nią odporne.
 
☝️Bez względu na przyczyny, które doprowadziły do pojawienia się cellulitu, możesz się go pozbyć, jeśli podejmiesz odpowiednie kroki.👆
W tym artykule dowiedzieliśmy się, czym jest cellulit🍊 i jakie są przyczyny jego pojawienia się. Jak mówią, kompetentny oznacza przygotowany. W kolejnym artykule napiszę Ci jakie są metody walki z cellulitem.🤩
Bądź zdrowy i piękny z NUGA BESTl🥰

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl