Naturalne sposoby na bóle stawów i mięśni

Naturalne sposoby na bóle stawów i mięśni⁉
📌📎Kompresy na ciepło i zimno. Zalecane są ciepłe i zimne okłady w celu złagodzenia bólu mięśni i zmniejszenia ewentualnego obrzęku lub stanu zapalnego. Stosowanie okładu rozgrzewającego sprawdza się, gdy potrzebujemy rozluźnić napięte mięśnie. Z kolei zimne okłady należy stosować przy dolegliwościach spowodowanych stłuczeniem, szczególnie polecane przy bólach mięśni po treningu lub innym forsownym wysiłku fizycznym. Jednorazowa aplikacja ciepła i zimna nie powinna przekraczać 20 minut. Owijanie można wykonywać nawet 3-4 razy dziennie, aż do uzyskania zadowalających efektów. W przypadku silnego dyskomfortu można stosować naprzemienne kompresje, zaczynając od stosowania wysokich temperatur, a kończąc na zimnie.
📌📎Kurkuma to przyprawa występująca w wielu domach, której można używać do zwalczania sporadycznych bólów mięśni i stawów. Jednym ze składników szczególnie cennych dla naszego organizmu jest substancja zawarta w kurkumie zwana kurkuminą, która ma silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Dodanie kurkumy do codziennych posiłków może pomóc organizmowi zmniejszyć bolesność mięśni i wzmocnić stawy. Należy jednak podkreślić, że przyjmowanie kurkumy nie zapewnia natychmiastowej ulgi w bólu czy napięciu mięśni. Jest to podejście długoterminowe, którego głównym celem jest zapobieganie przyszłym bólom stawów i mięśni.
📌📎Czosnek jest często określany jako naturalny antybiotyk. Jest stosowany w wielu domach ze względu na właściwości przeciwutleniające, przeciwbólowe i przeciwreumatyczne. Dodanie niewielkiej ilości czosnku do codziennego posiłku może pozytywnie wpłynąć na pracę mięśni i zmniejszyć ból. Czosnek jest szczególnie polecany osobom z zapaleniem stawów, gdyż stan ten związany jest z niedoborem selenu w organizmie, który jest bogaty w selen.
📌📎Systematyczne rozmasowywanie obolałych mięśni i stawów może przynieść ulgę, poprawić samopoczucie oraz przyczynić się do usprawnienia przepływu krwi w danej partii ciała. Do wykonania domowego masażu można użyć dostępnych w większości drogerii i aptek preparatów rozgrzewających, a także olejków stosowanych do pielęgnacji dla dzieci.
Należy jednak pamiętać, że samodzielne wykonywanie takich zabiegów powinno być przeprowadzane w sposób delikatny, ponieważ nieumiejętne rozmasowywanie mięśni z użyciem zbyt silnego nacisku i intensywności może prowadzić do powstawania urazów i nasilenia dolegliwości bólowych.
📌📎Nacieranie bolącego miejsca octem jabłkowym. Ocet jabłkowy to produkt dostępny w większości domów i używany jako aromat lub jako naturalny konserwant. Ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne może być również stosowany do rozluźniania napiętych mięśni i łagodzenia bólu. Aby wykorzystać prozdrowotne właściwości octu jabłkowego, nakładaj go na miejsca, w których odczuwasz ból lub napięcie. Ocet należy nakładać bezpośrednio na skórę gazikiem lub wacikiem. Przed nałożeniem preparatu na większą powierzchnię skóry warto sprawdzić, czy ocet nie podrażnia naskórka. Można to zrobić, wykonując najpierw test alergiczny na niewielkim obszarze ciała.
📌📎Odpowiednia ilość regularnego ruchu. Stagnacja i napięcie mięśni są powszechne wśród osób, które unikają ćwiczeń w codziennym życiu. Długotrwała bezczynność fizyczna może prowadzić do wielu komplikacji zdrowotnych oraz zwiększać wrażliwość mięśni i stawów na urazy i ból. Z drugiej strony regularna aktywność fizyczna może zmniejszyć dyskomfort poprzez aktywację zastoju mięśni i rozluźnienie napiętych części ciała. Wykonując około 150 minut treningu o umiarkowanej intensywności tygodniowo, możemy pomóc poprawić elastyczność i zmniejszyć podatność organizmu na rozwój stanów zapalnych i skurczów. Osoby zmagające się z takimi problemami zdrowotnymi powinny starać się regularnie trenować. Szczególnie polecane są zajęcia takie jak pływanie, jazda na rowerze, joga, pilates i nordic walking.
❤Mamy nadzieję, że te informacje okazały się pomocne. Zapraszamy naszych drogich Gości do naszych salonów Nuga Best.
Z miłością i troską o Twoje zdrowie, Twój NUGA BEST PL❤
Masz pytania? Napisz albo zadzwoń 533-371-454, ul.Urszulańska 5 CH Oskar 1 piętro
 
mięśni

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl