Krążenie limfy

‼Krążenie limfy‼
nuga best
💁Limfa (chłonka) przepływa od „dołu do góry”⬆️ i nigdy w odwrotnej kolejności, czyli od czubków palców do piersiowego przewodu limfatycznego. Płynie w naczyniach limfatycznych pompowana poprzez skurcze mięśni. Gdy unosi się do góry, następuje rozkurcz mięśni aby umożliwić jej przepływ, po czym dochodzi do skurczu zatrzymującego limfę, który również uniemożliwia jej ruch wsteczny.
☝️Od każdej tkanki odchodzą naczynia limfatyczne, które wychodzą z przestrzeni międzykomórkowej i filtrują ogromną ilość płynu.
☝️Płyn wnika w naczynia limfatyczne razem z rozpuszczonymi w limfie witaminami i substancjami odżywczymi, których niewielka ilość jest wchłaniana z powrotem przez tkanki, ale większość jego objętości trafia do limfy, jednocześnie przemywając tkanki. Tutaj gromadzą się bakterie, grzyby i pasożyty, które bez przerwy wypłukiwane wodą z naczyń trafiają do limfy i co minutę są z niej wydalane.
☝️Krążenie limfatyczne pełni wiele ważnych funkcji, a jego naruszenie prowadzi do rozwoju poważnych powikłań i zaostrza przebieg wielu chorób. Obecnie odkryto możliwości wpływania na przebieg i rozwój różnych procesów patologicznych w organizmie poprzez układ limfatyczny. Leczenie chorób poprzez wpływ na układ limfatyczny jest szeroko stosowane w immunologii, onkologii, kardiologii, toksykologii oraz traumatologii. Powstał nawet nowy termin – LIMFOTERAPIA.
Stymulacja drenażu limfatycznego tkanek jest uważana za jeden z podstawowych etapów terapii patogenetycznej w leczeniu różnych chorób.
💁‍♀️W następnym poście porozmawiamy o tym, jak stworzyć ruchomy przepływ limfy.
Z miłością, troską i zdrowiem Twój Nuga Pl🇵🇱

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl