Kiedy boli głowa

Ból głowy jest bardzo dokuczliwą dolegliwością, która pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Pogarsza samopoczucie i utrudnia skoncentrowanie się na pracy i obowiązkach. Najlepiej jest go zwalczyć zaraz po pojawieniu się. W tym celu oprócz środków farmakologicznych pomocne okazują się domowe sposoby na ból głowy.
📌Imbir
W 2014 r. przeprowadzono badanie na grupie 100 osób cierpiących na migreny. Pacjenci zostali podzieleni na dwie grupy: zażywającą powszechnie stosowany lek na migrenę oraz spożywającą proszek z imbiru. Okazało się, że skuteczność imbiru nie odbiegała od farmakoterapii, a pacjenci obu grup byli równie chętni do kontynuowania swoich terapii. Warto wypróbować naturalną alternatywę, która dodatkowo wzbogaci zdrową dietę. Jedynym przeciwwskazaniem jest alergia na imbir.
Kojące kompresy
📌Kiedy boli głowa, można poratować się kompresami. Według naukowców stosowanie zimnego kompresu na czoło, szyję i kark, zmniejsza stan zapalny i spowalnia przewodnictwo nerwowe, dzięki czemu znacząco redukowany jest odczuwany ból. Skrajnych temperatur powinny unikać osoby chorujące na cukrzycę, z problemami skórnymi i zaburzeniami w obrębie układu krążenia.
📌Świeże powietrze
Zapewnienie dobrego dostępu do świeżego powietrza i odpowiednie dotlenienie organizmu to podstawa. Jeśli to możliwe, idź na wolny spacer albo chociaż przewietrz pomieszczenia, w którym się znajdujesz. Czasem zwykłe otworzenie okna może sprawić, że ból głowy przejdzie, jak ręką odjął.
📌Picie wody
To zadziwiające, jak często ból głowy spowodowany jest odwodnieniem. Szczególnie jesienią i zimą, gdy pijemy zdecydowanie mniej zimnych napojów. Aby objawy ustąpiły, wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij wodę i sprawdź, czy bóle głowy pojawiają się rzadziej.
📌Zdrowy sen
Niedosypianie lub spanie za długo może przyczyniać się u niektórych osób do reakcji organizmu w postaci bólu głowy. Zadbaj o odpowiednią higienę snu na co dzień, a gdy podejrzewasz, że twoje samopoczucie jest efektem zarwanej nocki, zdrzemnij się. To bardzo pomaga.
📌Masaż lub ćwiczenia rozluźniające mięśnie szyi i karku
Delikatne, rozciągające ruchy karku czy uciskanie punktu między brwiami to tylko niektóre domowe sposoby na ból głowy. Mięśnie karku możesz rozluźniać, siedząc prosto i zbliżając głowę na zmianę do jednego i drugiego ramienia lub też zataczając głową koła. Ćwiczenia te należy wykonywać powoli i dokładnie
❤Zapraszamy również do korzystania z nowych technologii prozdrowotnych Nuga Best. Dołożymy wszelkich starań, aby wizyta u nas była użyteczna i skuteczna dla Państwa zdrowia.
Z miłością i troską o Twoje zdrowie, Twój NUGA BEST PL❤
 Ból

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl