Jak zapobiegać bólom pleców?

Jak zapobiegać bólom pleców?⁉
✅1. Zadbaj o odpowiednią ilość aktywności fizycznej.
✅2. Staraj się unikać skrzywionej pozycji ciała, na przykład podczas długotrwałego siedzenia lub noszenia ciężkiej torby na jednym ramieniu.
✅3. W pracy zadbaj o to, aby twoje stanowisko posiadało odpowiednią wysokość biurka, wygodne krzesło i oparcie. Ekran komputera powinien być ustawiony na wprost twarzy, z kolei krzesło powinno być regulowane.
✅4. Unikaj ciężkiej pracy fizycznej.
✅5. Zadbaj o dobrze dobrany materac oraz poduszkę do spania.
✅6. Do swojej diety postaraj się wdrożyć większą ilość witamin oraz minerałów i białka. Najbardziej potrzebny jest wapń, potas, magnez oraz witamin D3 i B6.
✅7. Nie dopuszczaj do nadwagi lub otyłości (jeżeli już ją posiadasz zrzuć niepotrzebne kilogramy).
✅8. Jeżeli musisz podnieść ciężki przedmiot, zamiast schylać się ugnij kolana i podnieś go.
✅9. Sprzęty domowego użytku również powinny być dopasowane do twojego wzrostu, np. łóżeczko dziecięce, deska do prasowania, blat w kuchni.
✅10. Kobiety powinny ograniczyć chodzenie na wysokich obcasach, aby zapobiec pogłębianiu się skrzywieniu kręgosłupa i nadwyrężania odcinka lędźwiowego.
✅11. Staraj się odpoczywać oraz zmieniać pozycję w stałych odstępach czasowych, aby zapobiec ewentualnym skurczom i przeciążeniom mięśni.
✅12. Gdy rozmawiasz przez telefon - nie dociskaj słuchawki barkiem.
Z miłością, troską i zdrowiem, Twój Nuga PL🇵🇱
 
bólom pleców

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl