CIEKAWE FAKTY O KRĘGOSŁUPIE

CIEKAWE FAKTY O KRĘGOSŁUPIE
⚽Kręgosłup niezwykle trwałe i mogą wytrzymać ciężar do 400 kg. Jest to możliwe dlatego, że międzykręgowych dysków wypełnione płynem tkankowym, która zapewnia doskonałą amortyzację. Ponadto, kręgi przy obciążeniu są ustalane mięśniami. W rezultacie powstaje unikalny i rekordowo wytrzymała rama.
⚽Człowiek jest w stanie rozwinąć podłoże, ciała o 180° w lewo i w prawo. Można to zrobić tylko w pozycji pionowej. Wiek człowieka nie ma przy tym znaczenia.
⚽Eksperci uważają, że odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń jest w stanie uwolnić się od choroby zwyrodnieniowe dysku.
⚽Wiek układu kostnego nie zależy od liczby przeżytych lat. Wskaźnik ten określa elastyczność. U tych, którzy się do gimnastyki i jogi, wiek kręgosłupa w wieku 65 lat odpowiada na wiek kręgosłupa 15-latka.
⚽W wodzie wszystkie ludzkie mięśnie pracują pełną mocą, co pozwala uzdrowić i wzmocnić kręgosłup.
⚽Torby na jednym ramieniu – najgorszy wróg kręgosłupa. Obciążenie na kręgosłup znacznie wzrasta, a z czasem załamuje.
⚽Ból w lewej części klatki piersiowej nie zawsze mówią o problemach z sercem. Jeśli pojawiają się w niewygodnej pozycji ciała, podczas głębokich oddechów lub po intensywnych obciążeń, to może być pierwszym sygnałem choroby zwyrodnieniowe dysku lub skolioza.
 
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl