Ból pleców – przyczyny

⁉Ból pleców – przyczyny⁉
‼️Sposoby na ból pleców‼️
nuga best
☝️Ból pleców jest powszechną dolegliwością, która występuje u wielu osób. Jest to ból odczuwalny wzdłuż pleców - jego przyczyną może być nieprawidłowa pozycja w czasie snu, schorzenia kręgosłupa lub urazy. Ból pleców często jest spowodowany siedzącym trybem życia. W zapobieganiu tej przypadłości ważny jest zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczna i prawidłowa postawa ciała.
☝️Bóle pleców są powszechną dolegliwością, mającą wiele przyczyn przez co postawienie odpowiednie stuprocentowej diagnozy jest bardzo utrudnione. Dotyczy on całego obszaru kręgosłupa od szyi do kości ogonowej. Jednak zwykle doskwiera w okolicy lędźwiowej, szyi oraz karku.
‼️Przyczyny bólu pleców
Przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej w pracy przez długi czas, a później w domu przed komputerem lub telewizorem, korzystanie z windy i samochodu – to wszystko sprawia, że coraz mniej się ruszamy i coraz więcej przybywa nam kilogramów. Na to nakładają się powstałe w dzieciństwie wady postawy, często biorące się ze złych nawyków, takich jak garbienie się, dźwiganie tornistra na jednym ramieniu czy przyjmowanie złej pozycji ciała w ławce szkolnej itp.
Wszystkie te czynniki prowadzą do pogorszenia elastyczności kręgosłupa, jego nierównomiernego obciążenia, osłabienia siły mięśni pleców oraz ich nadmiernego napięcia.
‼️Bóle pleców - domowe sposoby‼️
Na początku należy pomyśleć o ćwiczeniach, które wzmacniają mięśnie pleców oraz grzbietu. W tym celu można udać się na siłownię lub basen, który jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z tego rodzaju dolegliwościami. Ponadto należy zwrócić uwagę na pozycję, którą przyjmujemy zarówno dzień, jak i w nocy.
Jeżeli twoja praca wymaga długotrwałego siedzenia przed komputerem - rób sobie co jakiś czas przerwy, aby wykonać proste ćwiczenia (krótki spacer, rozruszanie ramion, poruszanie głową).
💁Gdyby tego wszystkiego było mało, nasz zespół Nuga Best zaprasza do naszych salonów. Nasz sprzęt specjalizuje się w profilaktyce kręgosłupa.
Pierwsze efekty poczujesz już po pierwszym masażu na łóżkach Nuga Best.
🧐Znajdź salon w swoim mieście➡️ https://nuga.pl/contact

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl