Ból głowy

Ból głowy to choroba, która dotyka większość dorosłych. Lekarze pierwszego kontaktu, neurolodzy, anestezjolodzy i inni specjaliści codziennie przyjmują pacjentów skarżących się na bóle głowy o różnym nasileniu, czasie trwania i lokalizacji. Zbyt często kładziemy te choroby na „barkach” przepracowania, przemęczenia, stresu czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jako formę leczenia wybieramy leki przeciwbólowe, zarówno dostępne bez recepty w aptekach, jak i te przepisywane przez lekarzy. Dzieje się tak najczęściej z powodu braku postawienia właściwej diagnozy. Jeśli objawy są przewlekłe, łatwo jest przedawkować lub uzależnić się od leków. Badania epidemiologiczne pokazują, że 25-30% wszystkich przewlekłych i nawracających bólów głowy jest pochodzenia szyjnego.
Ból głowy pochodzenia szyjnego nazywany jest też migreną szyjną lub zespołem szyjnym górnym. Ból ten może być tępy, głęboki lub kłujący i umiejscowiony w tylnej części głowy lub karku, ale może również promieniować do czoła, skroni, ramion i barków. Dolegliwości pojawiają się okresowo i mogą nasilać się podczas wykonywania pewnych ruchów. Migrena szyjna może trwać od kilku godzin do nawet wielu tygodni. Objawami towarzyszącymi bólowi głowy pochodzenia szyjnego mogą być zawroty głowy, które pojawiają się podczas nagłego poruszenia głową oraz szumy uszne.
Bóle głowy kręgosłupa szyjnego spowodowane są: chorobą krążka międzykręgowego, długotrwałym wzmożonym napięciem mięśniowym na skutek zmian krzywizn anatomicznych kręgosłupa szyjnego na skutek urazu, wypadku lub zmian zwyrodnieniowych spowodowanych przeciążeniem. Jednak najczęstszą przyczyną jest przeciążona zmiana w obrębie mięśnia powięziowego górnej części ciała, która pojawia się w wyniku długotrwałego (nieprzerwanego) siedzenia w pracy lub nieergonomicznych postaw w pracy lub w domu. Z powodu złych nawyków związanych z ćwiczeniami zwiększy się napięcie mięśni, co spowoduje ograniczony fizyczny zakres ruchu w górnej klatce piersiowej (głowa, szyja, ramiona, odcinek piersiowy, kręgosłup szyjno-piersiowy).
Częstą przyczyną bólu głowy pochodzenia szyjnego jest stres i pośpiech, który powoduje nadmierne napięcie naszego ciała. Jeżeli ten stres jest długotrwały, ta nieadekwatnie silna reakcja na bodziec staje się nawykiem dla naszych mięśni. Taka nadmierna praca powoduje, że stajemy się coraz bardziej podatni na stres, jednocześnie płacąc za to coraz większą cenę – stres „odkłada” się w naszym mięśniach i powoduje dolegliwości bólowe.
❤️Nie zapominamy o naszym kręgosłupie i dbamy o niego na co dzień!
Twój NUGA BEST PL❤
 
Ból głowy

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl