CERAMIKA TURMANIUM stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia

 - post image

Skład ceramiki turmanium

Ceramika turmanium jest wysokiej jakości stopem turmalinu, germanu, elwanu i skał wulkanicznych. Po podgrzaniu ceramika turmanium staje się źródłem promieniowania podczerwonego o właściwościach leczniczych.

Ceramika turmanium jest know-how firmy NUGA MEDICAL СО. LTD (Korea Południowa), a jej oddziaływanie na organizm ludzki jest bezpieczne i skuteczne.

Ceramika (glina) sama w sobie jest cennym składnikiem skorupy ziemskiej. W podwyższonej temperaturze dostarcza ludzkiemu ciału impuls, który przywraca integralność komórek, a więc stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia.

  1. Turmalin - to minerał o niezwykłych właściwościach utworzonym przez naturę, a dzięki swojej barwie, naturalnemu połyskowi, przejrzystości i twardości ma zastosowanie w jubilerstwie.

Skład różnych odmian turmalinu zawiera potas, wapń, magnez, żelazo, jod, krzem i inne składniki. W sumie 26 pierwiastków z układu okresowego. Kolor turmalinu zależy od jego składu chemicznego. Minerał ten przenosi stały ładunek elektryczny, dlatego jest często nazywany “magicznym kryształem polaryzacji” – krystalicznym magnesem. Posiada również właściwości piro- i piezoelektryczne.

CERAMIKA TURMANIUM stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia

Właściwości piezoelektryczne turmalinu są wykorzystywane do syntezy jonów ujemnych w urządzeniach medycznych, m.in. matach leczniczych i innych przeznaczonych do jonizacji powietrza. Dzięki kryształom turmalinu zostało odkryte zjawisko polaryzacji światła.

Właściwości piroelektryczne turmalinu polegają na tworzeniu się ładunków elektrycznych na jego powierzchni podczas wzrostu temperatury. Wystarczy, by ogrzały go promienie słoneczne, a wykazuje również właściwości magnetyczne.

Należy podkreślić wyjątkowy wpływ tego minerału na zwiększenie żywotności komórek ludzkiego ciała poprzez regulację procesów biorezonansowych.

CERAMIKA TURMANIUM stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia

Gdy przez turmalin przenika światło, obok zwykłego załamania światła liczącego 7 podstawowych kolorów, powstaje unikalny promień monochromatyczny o długości fali 9,3 μm, który pokrywa się z długością fali emitowanej z DNA ludzkiego organizmu, po czym zachodzi zjawisko rezonansu powodując ruch błony żywej komórki, a tym samym poprawę procesów metabolicznych.

W warunkach wzrostu temperatury turmalin tworzy stałe pole magnetyczne, które poprawia stan czerwonych krwinek. Cząsteczki krwi nie sklejają się dzięki regulacji biegunowości, zyskują normalny kształt, elastyczność, są bardziej opływowe i lepiej wnikają w przestrzeń międzykomórkową, a tym samym przywracają przepływ kapilarny, co prowadzi do przyśpieszenia przepływu krwi przez naczynia. W taki sposób turmalin poprawia metabolizm komórkowy, prędkość przepływu krwi oraz usprawnia procesy odżywiania narządów i tkanek.

  1. German jest jasnoszarym pierwiastkiem chemicznym o liczbie atomowej 32 w układzie okresowym, oznaczonym symbolem Ge. Jest półprzewodnikiem o metalicznym połysku. Został zapowiedziany przez D. Mendelejewa, odkryty w roku 1885 przez niemieckiego chemika Clemensa Winklera i nazwany na cześć Niemiec, ojczyzny naukowca. Sztabka germanu jest bardzo delikatna i kosztuje tyle, co sztabka złota. Jest to dość rzadki pierwiastek. German ma szerokie zastosowanie w fizyce jądrowej i elektronice.

Właściwości lecznicze germanu odkrył japoński badacz Kuzihiko Ashai po wyleczeniu u siebie przewlekłego zapalenia stawów. Okazało się, że german jest potężnym blokerem wolnych rodników. Reguluje pracę wszystkich zwieraczy układu pokarmowego, perystaltyki oraz układu żylnego człowieka. W przypadku ich nieprawidłowej pracy dochodzi do zaburzenia funkcji przewodu żołądkowo-jelitowego, metabolizmu tłuszczu i rozwoju miażdżycy.

W znacznych ilościach german wchodzi w skład czosnku, żeń-szenia, aloe vera, jęczmienia itd.

CERAMIKA TURMANIUM stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia

German przedłuża życie zwierząt laboratoryjnych o 25-30%. Ponadto jest w stanie przyspieszyć gojenie się ran i uśmierzyć ból. Ma właściwości immunostymulujące, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe.

  1. Elwan jest granitem porfirowym z wtrąceniami kwarcu i ortoklazy. W języku celtyckim oznacza „biały kamień” („el” – skała, „wan” – kamień). Minerał ten posiada właściwości lecznicze, wspomaga leczenie skóry oraz alergii.

Elwan stosowany jest do uzdatniania wody, wystroju wnętrz, produkcji naczyń, czasem jako element konstrukcji grilla. Kamień ten zawiera wiele pierwiastków śladowych, jest źródłem długofalowych promieni podczerwonych.

  1. Skały wulkaniczne powstały w wyniku erupcji wulkanu. Dzięki nim ceramika turmanium cechuje twardość, bogaty zbiór mikroelementów, a także zdolność do oczyszczania organizmu i zatrzymywania ciepła organicznego przez długi czas, co pozwala uzyskać maksymalny efekt leczniczy po nieznacznym nagrzaniu.

Ceramika Turmanium to wynalazek południowokoreańskiej firmy Nuga Best. Ceramika Turmanium jest używana w urządzeniu Nuga Best  N6, termo terapeutyczne urządzenie masująco-stymulujące z akcesoriami do użytku domowego.  Nuga Best obecne są na polskim rynku od 15 lat.

CERAMIKA TURMANIUM stanowi potężne narzędzie do przywracania zdrowia

Zapraszamy do wypróbowania sprzętu z ceramiki turmanium w 23 salonach Nuga Best w Polsce.

Informujemy, że Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies.Polityka prywatności.