Dlaczego kręgosłup kobiety różni się od mężczyzn

W jaki sposób, będąc w ciekawej pozycji, kobietom udaje się zachować równowagę i nie upaść? Jak odkryli amerykańscy naukowcy, niektóre części kręgosłupa są znacznie bardziej ruchliwe u płci pięknej. niż mężczyźni.

Aby poznać specyficzne zmiany w kręgosłupie, naukowcy Katherine Whitcomb i Daniel Lieberman z Harvardu zbadali rozwój ciąży u 19 kobiet w wieku od 20 do 40 lat. W czasie ciąży kobiety korygują przesunięcie środka ciężkości, a tym samym niestabilność postawy, wyginając kręgosłup lędźwiowy do tyłu.

Dokładne pomiary anatomiczne wykazały, że kręgi lędźwiowe u kobiet mają bardziej klinowaty kształt niż u mężczyzn, co ułatwia ich zginanie.

Naukowcy odkryli, że kręgosłupy tej sekcji u kobiet są znacznie większe niż u mężczyzn, co skłoniło biologów do wniosku, że jest to sam mechanizm adaptacji. Co więcej, kobiety mają trzy kręgi tej postaci, podczas gdy mężczyźni mają tylko dwa, zgodnie z komunikatem prasowym Uniwersytetu Harvarda. „Połączone razem tworzą naturalny łuk, który pomaga zmniejszyć naprężenia ścinające występujące podczas ciąży” - zauważa Whitcomb.

Konstruktywne różnice między kręgosłupami mężczyzn i kobiet powstały w okresie, gdy nasi przodkowie przeszli z chodzenia na czworakach do wyprostowanej postawy. Dzięki temu kobieta w ciąży może niejako odchylać się do tyłu, aby mimo ciężaru płodu zachować równowagę.

Przynajmniej tak uważają antropolodzy, zwracając uwagę, że wśród naczelnych tylko ludzie przystosowali się do wyprostowanej postawy i jej konsekwencji. Gdyby ta cecha nie była w tamtym czasie zakorzeniona wśród przodków ludzi, żadna kobieta nie byłaby w stanie prowadzić normalnego życia w czasie ciąży.

Bądź zdrowy i młody z Nuga Best ❤️

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl