Dlaczego zimno jest niebezpieczne dla stawów

Przeziębienie samo w sobie może stać się wyzwalaczem zaostrzeń przewlekłych chorób stawów.

Pod wpływem niskich temperatur następuje zwężenie naczyń krwionośnych, zaburzone jest odżywianie tkanek, a produkty przemiany materii są z nich usuwane.

Ponadto w zimnych porach roku ogólna odporność spada, co zwiększa ryzyko chorób zakaźnych. Wychodząc na zewnątrz pamiętaj o rozgrzaniu stawów, zwłaszcza nóg.

Jeśli po powrocie do domu zrobi Ci się zimno, weź ciepłą kąpiel. Masuj skórę, pocierając ją do uzyskania lekkiego zaczerwienienia i ciepła.

Zimą wzrasta również ryzyko urazów stawów - zwichnięć i skręceń na skutek oblodzenia.

Jak się przed nimi uchronić?

Najpierw zrezygnuj z traumatycznych butów - szpilek, z gładką podeszwą, z niestabilnym kopytem. Nawet jeśli nie masz specjalnych butów lub butów z rowkowaną podeszwą, możesz zabezpieczyć swoje buty. Możesz kupić specjalne urządzenia, które przyczepiają się do buta za pomocą pasków i zwiększają jego przyczepność na lodzie. Lub przyklej kawałki kleju na podeszwach.

Po drugie, zmień swój chód. Nie spiesz się, szeroko rozstawiaj nogi i nie podnoś ich zbyt wysoko, stań na całej stopie, nie trzymaj rąk w kieszeniach, z ich pomocą utrzymuj równowagę.

Po trzecie, jeśli się poślizgniesz, spróbuj upaść poprawnie. Zegnij nogi, przyciśnij ręce do klatki piersiowej, przechyl głowę do przodu do klatki piersiowej. Oznacza to, że zgrupuj jak najwięcej i upadaj na bok, ale w żadnym wypadku do przodu i nie na wyciągniętych ramionach.

Bądź zdrowy i młody z Nuga Best ❤️

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl