Co powoduje zużycie. Dyski wymagają ruchu

Zużycie zaczyna się po urodzeniu, ponieważ mamy odpowiednie geny! To oczywiście nie jest normą. Normą jest raczej wszechstronność. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się zwykle w krążkach międzykręgowych. Dzieje się tak, ponieważ tkanka chrzęstna nie odżywia się naczyniami krwionośnymi i ma powolny metabolizm. Dlatego stają się cieńsze, czasem pękają, z czasem nie wchłaniają się tak bardzo i tracą elastyczność i sprężystość. Ponieważ odległość między poszczególnymi kręgami jest również zmniejszona z powodu utraty objętości dysku, osłabiają się również więzadła oporowe.

Jednak jeden z głównych powodów tego procesu leży w nas samych: krążki międzykręgowe muszą się poruszać. Pozostają młode i jędrne tylko wtedy, gdy są ugniatane, aby pobudzić ich metabolizm. Zużycie kręgosłupa może wpływać na wszystkie segmenty kręgosłupa, czyli okolice szyjne, piersiowe i lędźwiowe. Jak gdzie indziej, kręgosłup również ma swoje słabe punkty, znajdują się one w rejonie przejścia z odcinka lędźwiowego do krzyżowego oraz w rejonie dolnego odcinka szyjnego podczas przejścia do odcinka piersiowego.

Bądź zdrowy i młody z Nuga Best ❤️

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl