Witam, jesteśmy rodziną Zaleskich. Nasza rodzina ma już 14 lat i dwójkę dzieci.
… Ja i mój mąż jesteśmy dyrektorami salonu Nuga Best Poznan. Nasza historija z Nuga Best rozpoczęła się
9 lat temu, kiedy rwa kulszowa mocno mnie złapała. Z powodu bólu przez kilka dni nie mogłam jeść ani spać. Lekarze przepisywali leki i zastrzyki, nawet podwójne dawki, ale ani pierwsza, ani druga nie pomagały. Kiedy moja koleżanka się o tym dowiedziała, od razu przyjechała, kazała się przygotować bez żadnych pytań bo gdzieś jedziemy. Pochyliłam się z bólu, ledwo poruszałem nogami i wsiadłem z nią do samochodu. Zabrała mnie do salonu masażu Nuga Best, gdzie położyli mnie na łóżku. Po pierwszym masażu ból ustąpił. To była niesamowita rewelacja. Tak poznaliśmy Nuga Best.
Priorytetem dla naszej rodziny od zawsze był zdrowy tryb życia, dlatego bieganie, jazda na rowerze, ćwiczenia rozciągające stały się częścią życia naszej rodziny.
Problem kręgosłupa jest bardzo rozpowszechniony. Od dzieciństwa pamiętam, jak moja babcia cierpiała na bóle krzyża. Ona wcześnie straciła męża i została zmuszona do samodzielnego prowadzenia gospodarstwadomowego. Pamiętam, jak wieczorami masowałam jej plecy maściami.
Moje wspomnienia z dzieciństwa i osobiste doświadczenia skłoniły mnie do podjęcia tematu Nuga Best i otwarcia salonu. Pierwszy salon na 15 lózek otworzyliśmy w 2011 roku. Cieszyliśmy się na samą myśl, ilu osobom możemy pomóc w przezwyciężeniu problemów z kręgosłupem. Kilka lat później otworzyliśmy drugi salon. Przyjeżdżali ludzie i mogliśmy dać im to, co najważniejsze: zdrowie.
W 2018 roku zaproponowano nam otwarcie salonu w Polsce. Studiowałam tu i od lat studenckich kocham ten kraj. Cała rodzina przeniosła się do Polski, aby otworzyć salon i już trzeci rok drzwi naszego salonu są otwarte dla mieszkańców Poznania. Cieszymy się, że możemy zmieniać jakość życia ludzi.

50 000 zdrowych poznaniaków – to nasza wizja.
Dołącz do nas, aby Poznań był zdrowy!

Ludzie często szukają informacji na tematy nuga best produktynuga best ceramika turmalinowanuga best mata opinienuga best opinienuga best cenniknuga best opinie lekarzydrugie serceceramika turmalinowamata turmalinowamasazer do nognuga best forumurządzenie do masażu sercamasażer do nóg na co pomaga.

Nuga Best Jelenia Góra to kolejny Laureat Plebiscytu Orły Medycyny 2020

nugabest poznan orlymedycyny 2020www.orlymedycyny.pl/profile-624555-nuga-best-zdrowy-dom

Pytania i Odpowiedzi

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do NUGA BEST. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie – skontaktuj się z nami, z radością rozwiążemy wszelkie twoje wątpliwości.

Czym się zajmuje Nuga Best?

Nuga Best jest to firma Południowokoreańska, która produkuje urządzenia dla zdrowia o charakterze medycznym oraz nie medycznym.

Czym się zajmuje Nuga Best?

Nuga Best to salon-sklep w którym są sprzedawane oraz demosnstrowane urządzenia firmy Nuga Best.

Dlaczego zabiegi w Salonach Nuga Best są za darmo?

Prowadzimy demonstracje nowych technologii zdrowia przeznaczonych do użytku domowego. Demonstracja odbywa się za darmo we wszystkich salonach Nuga Best Polska.

Salony Nuga Best są również sklepami.

Jest to Południowokoreański Marketing. Tak działa Firma Nuga Best na całym świecie. Pracujemy w taki sposób, aby nauczyć ludzi jak korzystać z urządzeń Nuga Best. Skorzystać z naszych urządzeń możecie Państwo jeden raz dzienne, po wysłuchaniu prelekcji. Prelekcja jest po to aby Państwa nauczyć jak korzystać z urządzeń, oraz jak być zdrowym codziennie z Nuga Best.

Z urządzeń Nuga Best mogą korzystać osoby w różnym wieku.

Chcemy, aby każda osoba, zanim podejmie decyzję o odbiorze urządzeń Nuga Best wypróbowała je więcej niż tylko raz i nauczyła się je prawidłowo używać.

Odwiedzanie salonów Nuga Best Polska nie zobowiązuje do zakupu.

Zapraszamy do naszych salonów demonstracyjnych, aby skorzystać z najlepszych urządzeń na świecie!

Dlaczego do salonu-sklepu Nuga Best na darmowe masaże chodzi się codziennie?

Salon-sklep Nuga Best prowadzi nie tylko sprzedaż ale również demonstracje urządzeń podczas których każdy może się zapoznać z tymi urządzeniami. Odwiedzanie salonu nie jest ograniczone, poza warunkiem odwiedzenia tylko 1 raz dziennie.

Dlaczego za każdym razem trzeba wysłuchać prezentacji w Salonie Nuga Best?

Celem prezentacji w Nuga Best jest nauczyć każdego z naszych gości bezpiecznego oraz skutecznego używania urządzeń.

Dlaczego w Nuga Best nie ma lekarzy?

Nuga Best jest firmą numer 1 na świecie w dziedzinie produkcji urządzeń dla profilaktyki oraz odbudowy zdrowia na świecie. Korzystanie z urządzeń Nuga Best nie wymaga wiedzy medycznej.

W jakim wieku można korzystać z łóżka masującego Nuga Best?

Zalecany wiek korzystania z łóżka Nuga Best to od 6 do 100+ lat.

Jakie są przeciwskazania do Nuga Best?

Instrukcja producenta zawiera takie przeciwskazania:

  • kobiety w ostatnim trymestrze ciąży
  • przy stwierdzonej osteoporozie osoby z rozrusznikiem serca;
  • po urazach lub operacjach na kręgosłupie w ciągu 12 miesięcy:
  • przy obecności metalowych elementów, sztywno mocujacych ponad 3 kregi
Czy Nuga Best może zaszkodzić?

Nie może. Są niektóre ograniczenia w korzystaniu z masażu, w takim przypadku dobieramy to co Ci pasuje.

Czy muszę coś kupić w Nuga Best?

Zasady darmowego odwiedzania nie zobowiązują do nabycia urządzeń. Odwiedzanie salonu Nuga Best daje Ci możliwość zapoznania się z urządzeniami i jest bezpłatnym.

Ile kosztuje łóżko Nuga Best?

Cena łóżka masującego Nuga Best N5 jest niezmienna i wynosi 25600 zł brutto.

Możesz uzyskać lepszą propozycję w oficjalnych salonach. Firma Nuga Best przeprowadza 2-3 promocji na rok podczas których są lepsze warunki zakupu łóżek masujących.
Firma udostępnia dwuletnią gwarancję, darmową dostawę oraz montowanie urządzenia. Sprzedaż przez internet nie jest prowadzona przez oficjalne sklepy. Prosimy uważać na oszustwo.

Jak długo trwa rehabilitacja za pomocą Nuga Best?

Nuga Best pomaga organizmowi się zregenerować, poprawia krążenie i zmniejsza symptomy bólu. Dla większej skuteczności należy korzystać z naszych urządzeń długo, codziennie i zawsze.

Czy można kupić urządzenia Nuga Best przez internet?

Oficjalne salony Nuga Best nie prowadzą sprzedaży urządzeń Nuga Best przez internet. Prosimy uważać na oszustów. Naszym celem jest abyście mogli zapoznać się z urządzeniami przed zakupóm i wiedzieli jak z nich korzystać, abyście otrzymali prawdziwą gwarancję oraz serwis w naszych oficjalnych salonach.

Czy Nuga Best to jakaś sekta?

Nasza firma niesie kulturę dbania o zdrowie w masy. Osiągamy to przez niespotykana troskę, miłość oraz przyjaźń .Mamy wyjątkową kulturę, która nas wyróżnia, z czego jesteśmy dumni!

Czy Nuga Best to są oszuści?

Nuga Best to firma południowokoreańska, stworzona w 2002 roku, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu badań oraz produkcji urządzeń. Współpracuje z najlepszymi instytutami badawczymi w Korei oraz w Europie. Firma Nuga Best uzyskała miano marki roku w roku 2017, 2018 oraz 2019. Prowadzi działalność w 115 krajach świata.

Kto pisze negatywne opinie o Nuga Best?

Z reguły negatywne opinie są pisane przez ludzi którzy nie odwiedzali oficjalnych salonów Nuga Best i nigdy nie korzystali z urządzeń.

Dlaczego starsi ludzie chodzą do Nuga Best?

W młodości organizm może samodzielnie odbudowywać się. Terapia lekami jest skuteczna i szybko likwiduje ból. Osoba w wieku seniora wskutek starzenia się organizmu nie ma zasobów dla regeneracji, dlatego potrzebuje regeneracji codziennie. Seniorzy odwiedzają salony Nuga Best ponieważ kwestia zdrowia jest dla nich czymś bardzo poważnym.

Wiek To Nie Wyrok!

Pracujemy dla Ciebie

Współczesne Technologie Zdrowia Dla Twojej Rodziny/

W Nuga Best otrzymujesz jakość, ekskluzywność, najlepszy efekt oraz gwarancję serwisu.


Poznań

Poznań nie jest najbardziej typowym polskim miastem. Kilkakrotnie przechodził od Polaków do Niemców, był częścią obozu socjalistycznego. Współistnieje tu najbardziej zróżnicowana architektura, modernizm współistnieje z neogotykiem i przeplatany jest z zabudową z przełomu XX i XXI wieku. Teraz miasto aktywnie rozwija transport publiczny i sieć ścieżek rowerowych, otwierają się nowe przestrzenie publiczne i kawiarnie, mnożą się parki i skwery. Oprócz znaczącej niemieckiej przeszłości istnieje tu dialekt zwany „guara”, bezrobocie jest najniższe w kraju, a mieszkańcom często zarzuca się, że są zbyt oszczędni.

Transport

 

Port   Lotniczy Poznań Ławica (Bukowska 285) znajduje się na terenie miasta, skąd można dojechać taksówką lub autobusami numer 59 w dzień i 242 w nocy, które zabiorą Cię na Dworzec Główny PKP Dworzec Zachodni. 

Głównym środkiem transportu w Poznaniu są tramwaje i autobusy. Koszt przejazdu uzależniony od czasu: 3,80 zł (0,90 €) - bilet do 10 minut, 4,60 zł (1 €) - bilet do 40 minut, 13,80 zł (3,30 €) - bilet 24-osobowy godziny. Właścicielom ISIC przysługuje 50% zniżki. Jeśli znajdziesz się w Poznaniu w weekend, możesz zaoszczędzić pieniądze: bilet dzienny skasowany po godzinie 20:00 w piątek będzie ważny przez cały weekend do godziny 00:00 w niedzielę. 

Nocą Poznań jest obsługiwany przez sieć nocnych autobusów i tramwajów, opłata za przejazd jest taka sama, a przerwa wynosi zwykle 30 minut. Rozkład jazdy w Poznaniu znajdziesz na stronie internetowej oraz w aplikacji Jakdojade . 

Bilety można kupić w małych sklepach sieci Żabka, Malpka, Lewiatan, w kioskach sieci Ruch oraz w biletomatach na przystankach (akceptowane są wszystkie rodzaje płatności). Bilety na jedną podróż można również kupić za pomocą aplikacji mobilnej Mobilet . Lepiej zapłacić za przejazd - kontrolerzy często się spotykają i chodzą bez munduru, a mandat za przejazd bez biletu zaczyna się od 100 euro. 

   Poznań posiada dobrą infrastrukturę rowerową, znajdziesz około 100 stacji rowerów miejskich PRM (Poznańskiego Roweru Miejskiego). Aby z niego skorzystać, zarejestruj się na nextbike.pl , zapłać 10 zł (2,36 €) i ciesz się miastem. To najszybszy i najtańszy sposób poruszania się po Poznaniu na krótkich i średnich dystansach. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne, potem płacisz 2 zł (0,50 €) - za pierwszą godzinę, 4 zł (1 €) - za drugą i każdą kolejną godzinę. Nie możesz wypożyczyć roweru na dłużej niż 24 godziny. 

Niedawno w mieście pojawiła się sieć wypożyczalni skuterów elektrycznych Blenkee , więc jeśli masz prawo - witaj na pokładzie! Płać tylko 69 groszy za minutę i podróżuj po Poznaniu z bryzą!

Uber    działa świetnie w Poznaniu , za lądowanie zapłacisz 5 zł (1,20 euro) i 1,4 zł (0,33 euro) za każdy kilometr. Na krótkich dystansach iz firmą podróżuje się jeszcze taniej niż tramwajem czy autobusem.

Mieszkaniowy

Poznań ma całkiem sporo przystępnych cenowo dobrych mieszkań, ale lepiej zarezerwować je z wyprzedzeniem, bo W mieście często odbywają się różne wystawy, a ich uczestnicy i goście szybko odnajdują najlepsze miejsca do spania.

  Rosemary's Hostel (Wrocławska 13) znajduje się przy wrocławskiej ulicy imprezowej sąsiadującej ze Starym Rynkiem, w starym kamiennym budynku. Jeśli lubisz mieszkać w centrum wydarzeń, klubów i barów, nie ma lepszego miejsca. Oferuje on bezprzewodowy dostęp do Internetu, parking, śniadanie w formie bufetu oraz bezpłatne rowery. Pokoje 2 i 3 osobowe. Koszt - od 17 €. Pokoje są urządzone i nazwane na cześć filmów Romana Polańskiego.

  Hostel Tey (Świętosławska 12) również znajduje się blisko Starego Rynku, ale przy cichej i spokojnej ulicy. Jeśli podróżujesz z firmą, to ta opcja jest dla Ciebie - pokój 4-osobowy kosztuje tylko 50 €. Koszt łóżka w pokoju wieloosobowym zaczyna się od 9,5 €. Goście mogą korzystać z darmowego wi-fi, kawy i herbaty oraz parkingu, który jest bardzo cenny na starym mieście.

  Green Hostel (Roosvelta 10/7) znajduje się pomiędzy Starym Miastem a modną dzielnicą Jeżyce, w pobliżu węzłów komunikacji miejskiej, dworca PKP i centrum wystawienniczego, co pozwala na zwiedzanie Poznania poza szlakami turystycznymi. Ceny są tutaj bardzo przystępne - miejsce na podwójnym łóżku w pokoju wieloosobowym można znaleźć za jedyne 8 €.

  Cinema Hostel & Apartments  (Strzałowa 6a / 27) znajduje się w historycznej części miasta, tuż obok dużego centrum handlowego Stary Browar, zielonego parku oraz deptaka Półwiejska z licznymi sklepami i kawiarniami. To miejsce idealne dla podróżujących par. Pokój dwuosobowy w nim kosztuje od 23 €, a 4-osobowy - tylko 42 €. Pokoje są dość przestronne i wygodne, a ich wystrój jest przyjemnie minimalistyczny.

Program kulturalny

Jak w większości polskich miast, główną atrakcją turystyczną Poznania pozostaje Stary Rynek (Stary Rynek, Starówka) . Zniszczony w czasie II wojny światowej i pieczołowicie odrestaurowany na podstawie rysunków i fotografii poznański Stary Rynek szczyci się unikalnym ratuszem zaprojektowanym przez włoskiego architekta. W ratuszu mieści się Muzeum Historii Miasta (Stary Rynek 1) , które można zwiedzać bezpłatnie w soboty. Dokładnie w południe na Rynku odbywa się główna akcja turystyczna - dwa koziołki - symbole miasta - zostawiają zegar na ratuszu i stykają się na kilka minut. 

Ponadto, na Rynku i jego najbliższego otoczenia, znajdziesz Narodowe Muzeum Muzeum Sztuki (Al. Marcinkowskiego 9) , z Arsenał Miejska Galeria Sztuki (Stary Rynek 6) oraz Muzeum Sztuk Użytkowych Muzeum Sztuki Stosowanej (Góra Przemysła 1) . W tym ostatnim oprócz naczyń i mebli znajdziemy również taras widokowy z widokiem na stare miasto. Jeśli sztuka nie jest Twoją mocną stroną, to zapraszam - tu Muzeum Archeologiczne (Wodna 27) i Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45) .

Na szczególną uwagę zasługuje Muzeum Rogalowe (Stary Rynek 41, wejście od ul. Klasztornej) - muzeum tradycyjnych poznańskich bajgli. Lokalne specjały są zawsze przygotowywane w listopadzie na święta miasta, nie zapomnij ich spróbować (cały obwarzanek może zastąpić obfity obiad - policz siły!). 

Z obiektów sakralnych zwróć uwagę na kościół jezuicki Fara Poznańska (Klasztorna 11) , podziwiaj go wewnątrz i na zewnątrz, a także nie zapomnij zajrzeć na dziedziniec pobliskiego ratusza, gdzie znajdziesz cichy i przytulny skwer, zbudowany tu kilka lat temu zamiast parkingu.

Niedaleko Fary można ponownie spotkać beczące się kozy. Najpopularniejsza miejska legenda głosi, że kozy, trzepocząc, galopowały w górę od rzeźnika, a on je gonił i zauważył z wysokości, że wróg zbliża się do miasta. Od tego czasu kozy są tu bardzo cenione, aw 2013 roku odbył się nawet dla nich konkurs na najlepsze imiona, a teraz nazywają się Pyrek i Tyrek. 

Poprzez płac Wolności z fontanną, ulubionym miejscem spotkań poznańskich łyżwiarzy i skaterów, wyjdziecie na ul. Fredry, gdzie można zobaczyć dawne gmachy uniwersyteckie i Operę (Fredry 9) , nawiasem mówiąc, odbywają się też przedstawienia w języku rosyjskim. Na Swięty Marcin koniecznie zajrzyj do neogotyckiego zamku zbudowanego przez niemieckiego cesarza i używanego jako kwatera główna Hitlera podczas II wojny światowej. Obecnie funkcjonuje jako Centrum Kultury Zamek (Św. Marcin 80/82), mieszczą sale kinowe i koncertowe, regularnie organizują wystawy i różne festiwale. Sprawdź ich plakat, nawet jeśli nie znasz polskiego - filmy są tu często pokazywane w oryginalnym języku. Najstarsze kino w Poznaniu, Kino Muza, znajduje się przy tej samej ulicy. 

Jeśli lubisz spacery, możesz opuścić Stare Miasto w stronę Warty. Kierując się kursem na ul. Woźną dotrzemy do Nowej Gazowni (Zeylanda 1/2) i Parku Stare Koryto Warty i po jego przejściu udamy się prosto na brzeg. Picie alkoholu na ulicach w Polsce jest zabronione, ale kilka lat temu Poznań zrobił wyjątek dla brzegów Warty, więc tutaj można dołączyć do licznych pikników i studentów pijących piwo. 

Poznań to jedno z najstarszych polskich miast, uważa się, że narodziła się tu polska państwowość. Przekraczając rzekę przez most Bolesława Chrobrego, trafisz na kościół uważany za pierwszy w Polsce. Katedra Poznańska stoi na Ostrowie Tumskim . Znajduje się tu również interaktywne muzeum historyczne Brama Poznania (Gdańska 2)warte odwiedzenia pomimo ponadprzeciętnej ceny (3,5 €). Do tych dwóch głównych atrakcji przylega niewielki obszar zwany Śródką, kilka kameralnych uliczek - lokalna dzielnica gastronomiczna. A zaraz za kawiarniami Raj i La Ruina czeka na Was najsłynniejszy mural w Poznaniu (i być może w całej Polsce), stworzony w 2015 roku na zlecenie właścicieli tej kawiarni w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej okolicy (okazało się). 

Masz dość starego człowieka, lubisz aktywny wypoczynek? Żaden problem, można spokojnie zabrać rower, rolki lub deskę i udać się nad „Wartostradę” lub nad Jezioro Maltańskie. Wartostrada to specjalny szlak wzdłuż rzeki dla rowerzystów i łyżwiarzy z boiskami sportowymi, kawiarniami i miejscami piknikowymi. Coś podobnego znajdziecie w okolicach Jeziora Maltańskiego, tyle tylko, że liczba kawiarni i pikników nie jest tu tak duża, a ludzie wokół Was też przyjeżdżali tu uprawiać sport. Znajduje się tu również Aquapark Termy Maltańskie  (Termalna 1) , aw zimnych porach roku po południowej stronie jeziora funkcjonuje zjeżdżalnia Malta Ski (Wiankowa 2) . Można też przejechać się dziecięcą kolejką Maltanka, której ostatnim przystankiem jest Nowe Zoo  (Krańcowa 81), ogromne nowe zoo, do którego lepiej wejść latem, ponieważ zimą wiele zwierząt jest ukrytych przed zimnem i natrętnością odwiedzających. W Poznaniu znajduje się również Stare Zoo (Zwierzyniecka 19) - przytulne stuletnie zoo z kilkoma zwierzętami, które nie przeniosły się do nowego miejsca zamieszkania.

Chcąc wydostać się ze szlaków turystycznych kieruj się w stronę Mostu Teatralnego i przejdź przez ulicę Roosevelta w okolice Jeżyc. W ostatnich latach stał się bardzo popularny wśród studentów i klasy kreatywnej, a wiele uroczych kawiarni i przestrzeni otworzyło się tutaj. Wybierz się na spacer po dzielnicach zaprojektowanych przez Niemców na początku XX wieku - w okresie, gdy miasto było częścią Cesarstwa Niemieckiego - podziwiaj balkony i murale, zjedz coś w jednej z wielu ulicznych kawiarni i kup coś smacznego od miejscowych rolników na rynku jerzyckim.

Palmiarnia Poznańska (Matejki 18) to świetne miejsce na spacery, jeśli pogoda nie dopisuje . Jest to duża szklarnia położona tuż poza centrum w parku Wilsona. Odtworzono tu warunki klimatyczne dla roślin tropikalnych i innych egzotycznych. Następnie mówisz wszystkim swoim znajomym, że również poleciałeś do dżungli.

Spacer na świeżym powietrzu można połączyć z lekcją historii w Parku Pamięci Cytadela. Znajduje się niedaleko od centrum, oprócz ogromnej zieleni i ogrodu różanego, znajdziecie tu pozostałości fortów obronnych z czasów wojny, groby radzieckie i brytyjskie, pomniki epoki socjalizmu oraz muzeum broni. Poznań ma bardzo trudną historię XX wieku, o czym świadczy Cytadela. Jeśli interesuje Cię temat, możesz również odwiedzić sieć fortów pozostałych po Twierdzy Poznań wzniesionej przez Niemców na przełomie XIX i XX wieku, w szczególności Fort VII (aleja Polska) , w którym podczas II wojny światowej znajdował się obóz koncentracyjny.

Uliczne jedzenie \ Przekąski

W centrum porozrzucanych jest wiele food trucków ulicznych - przekazujemy Ci najlepsze lokalizacje. W większości z nich ceny wahają się od 10-15 zł (2-3 euro) za obficie polską porcję.

 

  Kolorowa (27 grudnia 21) . Jeśli odwiedzasz Poznań w mniej lub bardziej ciepłym sezonie, nie przegap okazji, aby stanąć w głównej linii miasta - na lody w Kolorowej. W szczycie sezonu letniego można poczekać 20 lub 30 minut, ale to najlepsze lody w Poznaniu od 1972 roku. Cena - 6 zł (1,42 euro) za porcję, jedzenie więcej niż dwóch porcji na raz to supermocarstwo dostępne dla elity.

  Na skrzyżowaniu ulic Św. Marcin i Piekary znajdziecie mały market food truck. Najlepsze burgery w mieście - tutaj w Food Patrol polecamy również kuchnię amerykańską w The Deli (pyszna i darmowa kawa do każdego zamówienia). 

  Kolejny lokal gastronomiczny znajduje się przy ulicy Kościelnej 34 . Tutaj gotują wyśmienitą pizzę w piecu, wyposażonym bezpośrednio na starym BuffBusie (od 3,5 euro) i lody tajskie, a przy Kościelnej 25 znajdziecie BuffetTruck ze słynnymi polskimi zapiekankami.

  Mapę wszystkich poznańskich food trucków znajdziecie tutaj .

  Zuppi (Swięty Marcin 63, Półwiejska 23) to zupa typu fast food, dobra zarówno dla wegan, jak i mięsożerców. Za małą (czytaj - zwykłą) porcję zapłacimy 8-10 zł (2-2,5 €), a za dużą 13 - (3 €). Zjedz na miejscu lub na wynos w kartonowym kubku. Proste, szybkie i smaczne.

  Kolejna lokalizacja znajduje się poza centrum przy ulicy Kolejowej. Nocny Targ Towarzyski, nocny targ food trucków z barami i salą koncertową, znajduje się tuż przy zajezdni. Póki co targ jest otwarty tylko latem, od czwartku do niedzieli, w sezonie można tu znaleźć wszystko: od tajskich sajgonek po ormiańskie grillowanie. Ceny - od 10 do 30 zł (2,5-7 €). Sprawdź harmonogram prac i koncertów na facebooku .

  Pizza a pezzi (Ratajczaka 36) . W tej małej włoskiej kawiarni można znaleźć włoską pizzę z pieca, prawdziwe espresso i beczkowe prosecco. Ceny są najbardziej demokratyczne - od 5 zł za filiżankę kawy i 9 zł (2,13 euro) - za kawałek pizzy lub kieliszek wina. Pomieszczenie jest małe, więc najczęściej zabiera się tu pizzę, zawsze jest opcja dla wegan.

  Kraszkebab (Kraszewskiego 9b) . Mimo bliskości stolicy kebabu, Berlina, Poznań nie słynie z kebabów. Ale i tutaj jest wyjątek - prawdziwa legenda o mieście Kraszkebab, które znajduje się w dzielnicy Jezyce. Ceny to 15-25 zł (3,5-6 €) za przyzwoitą porcję. Koneserzy twierdzą, że tutejsze jedzenie jest bosko dobre, a osiedlanie się w bezpośrednim sąsiedztwie może być niebezpieczne dla talii.

Kawiarnia \ Restauracje

Trudno wyobrazić sobie wizytę w Polsce bez tradycyjnej polskiej kuchni z ogromnymi porcjami i słynnymi „piórkami”. Ponadto w Poznaniu bez problemu można znaleźć kuchnię na każdy gust - od wietnamskiej po arabską, od gruzińskiej po amerykańską.

  Domowe polskie jedzenie można znaleźć w licznych barach mlecznych, które nieco przypominają poradzieckie stołówki. „Żurek”, „pióra”, śledź i oczywiście „shabovy” (kotlet panierowany). Można tu zjeść bardzo niedrogo i całkiem smacznie, także w towarzystwie nostalgicznych polskich emerytów. Jedną z takich lokali jest Bar Mleczny Apetyt przy Szkolnej 4. Istnieją również nowocześniejsze wersje tego typu lokali , np. Pyra Bar (Strzelecka 13) - tutaj serwują dania polskie z tak ukochanego ziemniaka - pyry w miejscowej gwarze. Jeśli chcesz się przyłączyć, spróbuj pyry z gzikiem, potrawy z pieczonych ziemniaków z niskotłuszczowym solonym twarogiem.

  Spośród pizzerii wyróżniamy Baraboo (ul. Taczaka 11, ul. Jana Pawła 14) : duża i smaczna pizza z pieca opalanego drewnem od 18 zł, kuchnia włoska i polska, niedrogie koktajle. W popularnych czasach może być kolejka chętnych do zajęcia stolika w instytucji.

  Na kawę i deser zapraszamy do Kawałka ciasta (Swięty Wojciech 27) . Najbardziej sympatyczna kawiarnia, w której przywita Cię olśniewający uśmiech i natychmiast przełączysz się na „siebie”. Można tu zjeść pyszny polski sernik lub brownie, przejrzeć piękne magazyny i kupić zboże od kultowego berlińskiego „ojca” wszystkich kawiarni 3.0 The Barn. Kolejną kawiarnią w centrum jest Stragan (Ratajczaka 31) , która ma znakomity aeropress i pyszne nadziewane bajgle.

  Zajrzyj na mały i przytulny plac Cyryla Ratajskiego, w którym mieści się księgarnia Kahawa Kawa i Książka (Cyryla Ratajskiego 10) . Tutaj możesz obserwować palenie się ziaren kawy, popijać świeżo paloną afrykańską kawę od doskonale wyszkolonych baristów i przeglądać książki na wygodnych schodach. 

  Na pyszne śniadanie udaj się do Bo Poznań (Kościuszki 84) . Serwuje śniadania przez cały dzień - wszystkie rodzaje jajek, owsiankę i muesli za 12-18 zł (2,80-4,25 €), a także pierwsze i drugie dania (2,36-7 €). Ich menu znajdziesz tutaj .

  Jeśli chcesz odkryć miejsca dla mieszkańców, udaj się ze Starego Rynku na ulicę Taczaka . Turysta jest tu sporadycznym gościem, a prawie wszystkie pierwsze piętra są przeznaczone na catering. Znajdziesz tam wszystko, od kawiarni i fast foodów po kluczowe miejsca na kulinarnej mapie Polski. Polecamy wspomnianą już pizzerię Baraboo (Taczaka 11) i kawiarnię Taczaka 20 , a koneserom wykwintnej kuchni restaurację O --ła ławka (Taczaka 23) .

  Mimo silnej miłości do produktów mięsnych, Polska jest teraz wegańskim rajem. Najlepszą wegańską restaurację w Poznaniu o nazwie Wypas (Jackowskiego 38) znajdziecie nie w centrum, a na modnych Jeżycach. Znajdziecie tu proste demokratyczne wnętrze, lokalne produkty, słynne ogromne polskie porcje i 100% roślinną żywność. 

Falla (Wawrzyniaka 19) , mekka lokalnych wegetarian,   muszą zostać wymienione . Tutaj możesz skosztować świeżego falafela, hummusu lub szakszuki i popić to wszystko ayranem lub kawą po turecku.

  Miłośnikom kuchni azjatyckiej polecamy zjeść ramen w kawiarni Yedztu (Krysiewicza 6) , tutaj lepiej zarezerwować stolik z wyprzedzeniem, gdyż miejsce jest dość małe. Ramen kosztuje około 30 zł, ale w pełni uzasadnia swoją cenę. Wydaje się, że porcja przekracza pół litra. Króla kuchni wietnamskiej - pho zupę - i inne wietnamskie potrawy można zjeść w modnej nowej kawiarni Pho bar (Wawrzyniaka 19) lub wietnamskiej knajpce Bar Thanh Ha (Szamarzewskiego 11) . Obie miejscowości położone są nad wspomnianymi Jerzycami. Pyszne chińskie jedzenie znajdziesz w samym sercu Kuchni Rico  (27 grudnia 9) .

Bary

  Pijalnia Wódki i Piwa (Stary Rynek 85, Wrocławska 8) . Bar w stylu epoki socjalizmu, ceny też adekwatne - każdy napój za 1 euro, dowolna przekąska - za 2 euro. Piyalnya to najlepsze miejsce do spotkań i rozmów z nowymi ludźmi w miłej atmosferze. Najważniejsze, żeby nie dać się ponieść kieliszkom polskich likierów, inaczej poranek może być trudny. 

  Ministerstwo Browaru Wroniecka (Wroniecka 16) . Miłośnicy modnego rzemiosła piwnego, tu jesteście! Znajdziecie tutaj różnorodne piwa beczkowe z całego świata iz Polski, porządne burgery (w tym wegańskie), minimalistyczne wnętrze i piękny letni taras z lampionami. 

  Piwna Stopa (Szewska 7) . Kolejne rzemieślnicze miejsce na mapie Poznania, znajdziecie tu 12 kranów z różnymi piwami (10-20 zł (2,36-4,72 euro) za kieliszek), rozmownych barmanów i pyszne hot dogi. Wnętrze przypomina niemieckie piwne restauracje, aw zimnych porach roku można nawet ogrzać się przy kominku. 

  Pika Pika (Zamkowa 5) . Hiszpańska winiarnia z winem beczkowym i butelkowym (od 8 zł (1,89 €) za kieliszek) i oczywiście tapas od 6 zł (1,42 €)! Atmosfera jest również dość hiszpańska, w weekendy można znaleźć paellę i lokalną społeczność latynoską. Za barem są prawdziwi Hiszpanie, więc możesz ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

  Smok (Zamkowa 3) . Klimatyczny trzykondygnacyjny bar-klub w starej kamenicy w centrum. Ceglane ściany, zabytkowe meble, kwiaty i zieleń tworzą bardzo przyjemną atmosferę. Nie ma tu tańca, ale jest impreza, można doskonale posiedzieć przy barze, porozmawiać z przyjaciółmi, napić się beczkowego prosecco i zjeść późną kolację. 

  Bar Zródło (Taczaka, 15) . Mały, ale bardzo estetyczny bar o złożonej nazwie, designerskim wnętrzu i pysznych autorskich koktajlach. Sympatyczny barman z przyjemnością pomoże Ci dokonać wyboru, przygotuje dla Ciebie pyszny i piękny koktajl i zaserwuje go w luksusowym kieliszku. Znajduje się w piwnicy przy ulicy z dużą ilością lokali gastronomicznych, w okolicy można coś przekąsić w jednej z kawiarni.

  LAB (Grochowe Łąki 5) to świetny klub z dobrą muzyką elektroniczną. Tutaj usłyszysz i zerwiesz house, techno, bas i funk. W 2015 roku klub ten otrzymał nagrodę jako najlepszy klub nocny w Polsce. Za wejście zapłacimy 10-20 zł (2,36-4,72 €).

  Meskalina (Stary Rynek 6) to kultowy klub w centrum Starego Rynku. Niemal każdego wieczoru odbywają się tu koncerty młodych wykonawców z całego świata o różnym stopniu sławy, jest bar i kuchnia, jest dolna sala na salon. Ceny biletów wstępu i napojów są bardzo przystępne. Kilka razy w roku odbywa się tu festiwal przyjaciół klubu. Warto wybrać się do Mescaliny po ciekawą młodą muzykę i swobodną atmosferę.

  Kontenerart (Ewangielicka) . Niezwykły klub nad brzegiem Warty zbudowany z kontenerów morskich. Ma wszystko - koncerty, wystawy, przedstawienia, imprezy, slamy, bary, jedzenie, strefę wypoczynkową, a nawet mały ogródek. Jedyną wadą jest to, że klub działa od początku maja do końca września.

  Cuba Libre (Wrocławska 21) . Kolejne znane poznańskie miejsce przypadnie do gustu fanom odjazdowych latynoskich dyskotek. Są tu 2 sale, bar i wielu obcokrajowców. Jeśli mniej lub bardziej poważnie podchodzisz do tańców latynoamerykańskich, wybierz się na imprezę do Muchos (Nowowiejskiego 13/15) , to kolejny klub latynoamerykański w centrum, gdzie zwykle spotyka się lokalna społeczność salsowa. Parkiet taneczny znajduje się na dole, a na górze można po prostu usiąść, napić się piwa i porozmawiać w bardziej swobodnej atmosferze.

  Blue Note (Kościuszki 79) to klub jazzowy mieszczący się w jednej z zamkowych piwnic. W klubie panuje prawdziwie jazzowa atmosfera - ciemna sala, scena, długi bar, stoliki i obrazy na ścianach. Występują tu gwiazdy jazzu i początkujący muzycy, odbywają się salsateki i milongi. Koszt wstępu na koncert zaczyna się od 15 zł (3,54 euro) i rośnie proporcjonalnie do popularności gościa.

  Pies Andaluzyjski (Nowowiejskiego 17) . Podziemny bar-klub, w którym odbywają się koncerty, wystawy, spektakle, kursy mistrzowskie i artystyczna siedziba Poznania. Tutaj najczęściej można spotkać lokalną eksperymentalną muzykę filmową lub teatralną, obejrzeć twórczość poznańskich artystów i studentów uczelni artystycznych oraz oczywiście napić się rzemieślniczego piwa i lemoniady.

Zakupy

Poznań to miasto centrów handlowych, czyli, jak mówią Polacy, „galerii”. Rozwojowi zakupów sprzyja bliskość Niemiec i niskie polskie ceny. W każdym centrum handlowym znajdziesz sklepy najpopularniejszych marek europejskiego rynku masowego: H&M, Zara, Mango, Calzedonia, Cos. W Poznaniu znajdują się również 2 duże dyskonty europejskiej sieci TK Maxx, ceny tutaj mogą nie być najniższe, ale czasami można znaleźć towary naprawdę wysokiej jakości z bardzo przyjemnym rabatem.

  Posnania (Pleszewska 1) to największe centrum handlowe w Polsce, położone nad Jeziorem Maltańskim, daleko od centrum Poznania. Wycieczkę tu być może warto zaplanować osobno - bez żartów, ponad 250 sklepów, w tym sieci, butiki premium i lokalne marki - może to zająć nawet cały dzień. Ponad 40 kawiarni i restauracji oraz około 10 nowoczesnych rzeźb urozmaica Twój wolny czas w Poznanie. Na zakupy przyjeżdżają tu ludzie z całej Wielkopolski, a także z najbliższych miast w Niemczech.

  Avenida (Matyi 2) . To centrum handlowe dzieli jeden budynek ze stacją kolejową, więc możesz zaplanować zakupy przed wyjazdem. Wymiary nie są tak imponujące, ale są wszystkie podstawowe europejskie marki, sklep sportowy, sklepy kosmetyczne (Sephora, Ziaja, Rossman), kilka marketów spożywczych i food court. Tutaj znajdziesz jeden z dwóch dyskontów TK Max, które są bardzo polecane do odwiedzenia ze względu na przyjemne połączenie ceny i jakości towarów. 

  Concept store Tutu (Stary Browar, Pasaż Wysoki, Półwiejska 42) . W tym sklepie można znaleźć ubrania i akcesoria od lokalnych projektantów. Stylowe i niezwykłe rzeczy promujące ideę lokalności i rzemiosła nie są tanie, ale produkowane w małych partiach i ze szczególną miłością. Jeśli szukasz stroju, w którym wyróżnisz się w swoim rodzinnym mieście, to prawdopodobnie tu jesteś.

  Stary Browar (Półwiejska 42) . Prawdopodobnie najpopularniejsze centrum handlowe w Poznaniu. Ideą tego miejsca jest to, że 50% centrum handlowego to platforma handlowa, a kolejne 50% to przestrzeń artystyczna (galerie, teatry, zajęcia). Dlatego w Starym Browarze, pomiędzy najsłynniejszymi markami i butikami, znajdziecie dzieła sztuki, będzie można zobaczyć spektakle teatralne, a także odwiedzić letnie atrakcje na dziedzińcu centrum handlowego. Najszersza oferta marek, od Bershka po MaxMara, to także księgarnie, salony lokalnych marek, galerie, dwa food court'y i kino.

Bookarest (Stary Browar, Półwiejska 42) . Mała, ale bardzo przyjemna księgarnia z dużym wyborem literatury obcojęzycznej oraz współczesnej polskiej literatury i czasopism. Znajdziesz tu m.in. albumy z Phaedon i Taschen. Dodatkowo sklep połączony jest z kawiarnią, gdzie przy latte można poczytać zakupioną książkę.

  Stara Rzeźnia (Garbary 101/111) . Pchle targi to prawdziwe skarby! Pchła Poznańska znajduje się w budynkach dawnej rzeźni i jest otwarta w weekendy od 6:00 do 14:00. W tej chwili tutaj znajdziesz wszystko: od starych płyt i magnetofonów po artefakty życia radzieckiego w postaci kryształowych misek do sałatek i odznak z młodym Leninem. W dni powszednie od wtorku do piątku można również kupić lub sprzedać zabytkowe meble i artykuły gospodarstwa domowego.

  Piwa Świata (Głogowska 115) . W Polsce wszystko jest świetne, zarówno jeśli chodzi o browarnictwo rzemieślnicze, jak i ceny produktów. Ten najlepszy sklep piwny z polskim i europejskim rzemiosłem zachwyci wszystkich amatorów i profesjonalistów. 

Lifehacks \ Info

  Miasto ma stronę internetową dla turystów - poznan.travel , na której można znaleźć wiele przydatnych informacji o imprezach i rozrywkach. 

  Darmowa wycieczka piesza Poznań - wycieczki bezpłatne.

  „Poznań za pół ceny” to nazwa akcji, która odbywa się co roku w weekend majowy w Poznaniu. W tym okresie wiele hoteli, kawiarni, restauracji i muzeów oferuje odwiedzającym 50% zniżki. To działa - do miasta przyjeżdża wielu turystów z całej Polski i Europy.


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl