NUGA BEST Bydgoszcz 

Salon

Pytania i Odpowiedzi

Tu znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do NUGA BEST. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie – skontaktuj się z nami, z radością rozwiążemy wszelkie twoje wątpliwości.

Czym się zajmuje Nuga Best?

Nuga Best jest to firma Południowokoreańska, która produkuje urządzenia dla zdrowia o charakterze medycznym oraz nie medycznym.

Czym się zajmuje Nuga Best?

Nuga Best to salon-sklep w którym są sprzedawane oraz demosnstrowane urządzenia firmy Nuga Best.

Dlaczego zabiegi w Salonach Nuga Best są za darmo?

Prowadzimy demonstracje nowych technologii zdrowia przeznaczonych do użytku domowego. Demonstracja odbywa się za darmo we wszystkich salonach Nuga Best Polska.

Salony Nuga Best są również sklepami.

Jest to Południowokoreański Marketing. Tak działa Firma Nuga Best na całym świecie. Pracujemy w taki sposób, aby nauczyć ludzi jak korzystać z urządzeń Nuga Best. Skorzystać z naszych urządzeń możecie Państwo jeden raz dzienne, po wysłuchaniu prelekcji. Prelekcja jest po to aby Państwa nauczyć jak korzystać z urządzeń, oraz jak być zdrowym codziennie z Nuga Best.

Z urządzeń Nuga Best mogą korzystać osoby w różnym wieku.

Chcemy, aby każda osoba, zanim podejmie decyzję o odbiorze urządzeń Nuga Best wypróbowała je więcej niż tylko raz i nauczyła się je prawidłowo używać.

Odwiedzanie salonów Nuga Best Polska nie zobowiązuje do zakupu.

Zapraszamy do naszych salonów demonstracyjnych, aby skorzystać z najlepszych urządzeń na świecie!

Dlaczego do salonu-sklepu Nuga Best na darmowe masaże chodzi się codziennie?

Salon-sklep Nuga Best prowadzi nie tylko sprzedaż ale również demonstracje urządzeń podczas których każdy może się zapoznać z tymi urządzeniami. Odwiedzanie salonu nie jest ograniczone, poza warunkiem odwiedzenia tylko 1 raz dziennie.

Dlaczego za każdym razem trzeba wysłuchać prezentacji w Salonie Nuga Best?

Celem prezentacji w Nuga Best jest nauczyć każdego z naszych gości bezpiecznego oraz skutecznego używania urządzeń.

Dlaczego w Nuga Best nie ma lekarzy?

Nuga Best jest firmą numer 1 na świecie w dziedzinie produkcji urządzeń dla profilaktyki oraz odbudowy zdrowia na świecie. Korzystanie z urządzeń Nuga Best nie wymaga wiedzy medycznej.

W jakim wieku można korzystać z łóżka masującego Nuga Best?

Zalecany wiek korzystania z łóżka Nuga Best to od 6 do 100+ lat.

Jakie są przeciwskazania do Nuga Best?

Instrukcja producenta zawiera takie przeciwskazania:

 • kobiety w ostatnim trymestrze ciąży
 • przy stwierdzonej osteoporozie osoby z rozrusznikiem serca;
 • po urazach lub operacjach na kręgosłupie w ciągu 12 miesięcy:
 • przy obecności metalowych elementów, sztywno mocujacych ponad 3 kregi
Czy Nuga Best może zaszkodzić?

Nie może. Są niektóre ograniczenia w korzystaniu z masażu, w takim przypadku dobieramy to co Ci pasuje.

Czy muszę coś kupić w Nuga Best?

Zasady darmowego odwiedzania nie zobowiązują do nabycia urządzeń. Odwiedzanie salonu Nuga Best daje Ci możliwość zapoznania się z urządzeniami i jest bezpłatnym.

Ile kosztuje łóżko Nuga Best?

Cena łóżka masującego Nuga Best N5 jest niezmienna i wynosi 25600 zł brutto.

Możesz uzyskać lepszą propozycję w oficjalnych salonach. Firma Nuga Best przeprowadza 2-3 promocji na rok podczas których są lepsze warunki zakupu łóżek masujących.
Firma udostępnia dwuletnią gwarancję, darmową dostawę oraz montowanie urządzenia. Sprzedaż przez internet nie jest prowadzona przez oficjalne sklepy. Prosimy uważać na oszustwo.

Jak długo trwa rehabilitacja za pomocą Nuga Best?

Nuga Best pomaga organizmowi się zregenerować, poprawia krążenie i zmniejsza symptomy bólu. Dla większej skuteczności należy korzystać z naszych urządzeń długo, codziennie i zawsze.

Czy można kupić urządzenia Nuga Best przez internet?

Oficjalne salony Nuga Best nie prowadzą sprzedaży urządzeń Nuga Best przez internet. Prosimy uważać na oszustów. Naszym celem jest abyście mogli zapoznać się z urządzeniami przed zakupóm i wiedzieli jak z nich korzystać, abyście otrzymali prawdziwą gwarancję oraz serwis w naszych oficjalnych salonach.

Czy Nuga Best to jakaś sekta?

Nasza firma niesie kulturę dbania o zdrowie w masy. Osiągamy to przez niespotykana troskę, miłość oraz przyjaźń .Mamy wyjątkową kulturę, która nas wyróżnia, z czego jesteśmy dumni!

Czy Nuga Best to są oszuści?

Nuga Best to firma południowokoreańska, stworzona w 2002 roku, która ma duże doświadczenie w prowadzeniu badań oraz produkcji urządzeń. Współpracuje z najlepszymi instytutami badawczymi w Korei oraz w Europie. Firma Nuga Best uzyskała miano marki roku w roku 2017, 2018 oraz 2019. Prowadzi działalność w 115 krajach świata.

Kto pisze negatywne opinie o Nuga Best?

Z reguły negatywne opinie są pisane przez ludzi którzy nie odwiedzali oficjalnych salonów Nuga Best i nigdy nie korzystali z urządzeń.

Dlaczego starsi ludzie chodzą do Nuga Best?

W młodości organizm może samodzielnie odbudowywać się. Terapia lekami jest skuteczna i szybko likwiduje ból. Osoba w wieku seniora wskutek starzenia się organizmu nie ma zasobów dla regeneracji, dlatego potrzebuje regeneracji codziennie. Seniorzy odwiedzają salony Nuga Best ponieważ kwestia zdrowia jest dla nich czymś bardzo poważnym.

Wiek To Nie Wyrok!

Pracujemy dla Ciebie

Współczesne Technologie Zdrowia Dla Twojej Rodziny/

W Nuga Best otrzymujesz jakość, ekskluzywność, najlepszy efekt oraz gwarancję serwisu.


Bydgoszcz

Bydgoszcz - jedyne uczciwe i zaskakująco piękne miasto, które jako pierwsza n ahoditsya w północnej Polsce w historycznym regionie Kujaw. Miasto rozciąga się wzdłuż rzeki Brdy, która wpada do słynnej Wisły, największej rzeki w Polsce. Czasami to piękne miasto nazywane jest „polskim Amsterdamem”.

Bydgoszcz jest jednym z największych miast w Polsce i zajmuje 8. miejsce pod względem liczby ludności (363 930 osób) i 10. pod względem powierzchni (175,98 km²). Ponadto jest dużym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, naukowym i sportowym kraju.

Miasto nad rzeką wywołuje romans i pewną tajemnicę. Uroku miastu nadaje nasyp oświetlony nocą, aw sezonie wiosenno-letnim na rzece Brdi kursuje tramwaj rzeczny. Unikatowy zabytek Bydgoszczy istnieje również najstarsze sztucznych tras transportu wody działające w Polsce - Bydgoszcz -tego kanału (działa od 1774 roku).

Bogata historia Bydgoszczy, jej architektura, muzea, teatry i same ulice miasta niewątpliwie zasługują na uwagę podróżników i turystów, a placówki oświatowe zapraszają nie tylko polską, ale i zagraniczną młodzież do studiowania na różnych specjalnościach. Ponadto dzięki rozwiniętej gospodarce i infrastrukturze miasta powstało tu wiele dobrze płatnych miejsc pracy, w których mogą pracować również Ukraińcy.

Dlatego bez względu na to, po co przyjeżdżasz do Polski - na studia, do pracy czy na wypoczynek - wizyta w Bydgoszczy jest zdecydowanie warta odwiedzenia!

Bydgoszcz w liczbach

Liczby mogą być interesujące! Na przykład, czy wiesz, ile muzeów jest w Bydgoszczy? A kina? A co z supermarketami? Dokładnie tak jest, gdy liczby mówią więcej niż słowa.

Historia Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto o wyjątkowej i burzliwej historii. Terytorium Bydgoszczy jest zamieszkane przez ludzi nieprzerwanie od epoki brązu. Według starożytnej legendy Bydgoszcz została założona nad brzegiem rzeki przez dwóch braci Goszcza i Bida . To oni postanowili założyć tutaj wioskę rybacką.

Właściwie historia samego miasta rozpoczęła się w 1030 roku - wówczas powstał wówczas zamek strażniczy wraz z budowlami obronnymi. Pierwsza pisemna wzmianka o mieście na Brdi pojawiła się dopiero w 1238 roku .

W połowie XIII wieku. wybudowano stały most przez rzekę Brdę , co otworzyło miastu nowe możliwości handlowe. Bydgoszcz w średniowieczu była miastem granicznym, przez które przebiegały ważne szlaki handlowe. Następnie, dzięki handlowi zbożem i solą, miasto stało się jednym z największych w Polsce.

19 kwietnia 1346 r. Król polski Kazimierz III nadał miastu prawo magdeburskie , czyli prawo władz miejskich. XV i XVI wiek. stał się okresem dynamicznego rozwoju Bydgoszczy. Miasto zaczęło się aktywnie rozwijać i rozwijać. Pod koniec XVI wieku. liczył ponad 5 tysięcy mieszkańców. Miasto oprócz aktywnego handlu było także ośrodkiem rzemiosła. Było tu aż 21 warsztatów.

Na szczególną uwagę zasługuje Mennica,  Kotor po raz pierwszy działał w Bydgoszczy w latach 1594-1688 gg. To tutaj w 1621 roku wybito największe złote monety w Europie - 100 dukatów króla Zygmunta III Wazy .

Okres od 1655 do 1657 , a także początek XVIII wieku. stał się jednym z najbardziej tragicznych w historii miasta. Na skutek najazdu Szwedów (tzw. Potop szwedzki ) w latach 1655-1660 miasto zostało prawie całkowicie zniszczone. Zniszczony został potężny zamek i wiele zabytków.

Próby odbudowy miasta przerwała III wojna północna , która trwała w latach 1700-1721. W wyniku tych wszystkich tragicznych wydarzeń do połowy XVIII wieku. miasto przeżywało głęboki kryzys gospodarczy i demograficzny. W Bydgoszczy sytuacja zaczęła się poprawiać za panowania ostatniego polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego . W 1764 r. Bydgoszcz została wyznaczona na siedzibę sądu wielkopolskiego.

W 1772 r., Gdy doszło do I rozbioru Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Bydgoszcz została przyłączona do Prus . W latach 1773-1774 Z rozkazu króla pruskiego Fryderyka II Wielkiego powstał tu Kanał Bydgoski , łączący Brdę z Notzem (a więc z Wisłą i Odrą).

W 1851 r. Wybudowano w Bydgoszczy kolej , która łączyła Bydgoszcz z Pylą, Gdańskiem, Toruniem, Inowrocławiem i Berlinem. W 1896 r. Na ulicach miasta pojawiły się pierwsze tramwaje elektryczne .

Na początku XX wieku Bydgoszcz uważana była za miasto niemieckie, czasem nazywano ją nawet „Małym Berlinem” ze względu na niesamowicie piękną architekturę i krajobraz, który bardzo przypominał stolicę Cesarstwa Niemieckiego. W mieście powstało szereg reprezentatywnych instytucji miejskich, budynków administracyjnych, szkół, szpitali, kościołów, mostów i fabryk. W 1895 r. Wybudowano w Bydgoszczy teatr , aw 1904 r. - Instytut Rolniczy - pierwszą w mieście instytucję naukową.

Budowa stacji kolejowej przyczyniła się do znaczącego rozwoju miasta . W 1850-1914, pomiędzy Starym Mieście (Stare Miasto) oraz dworca kolejowego, na Nowym Mieście (Nowe Miasto) - Centrum (Śródmieście) pojawił.

20 stycznia 1920 r. Na mocy traktatu wersalskiego, podpisanego po I wojnie światowej , Bydgoszcz powróciła do odrodzonej Polski. W czasie II wojny światowej Bydgoszcz (jako Bromberg) została włączona do gdańskiej prowincji Prusy Zachodnie. Po wyzwoleniu Bydgoszcz stała się stolicą województwa pomorskiego, a później bydgoskiego.

W latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX w. Bydgoszcz stała się głównym ośrodkiem wojskowo-garnizonowym w Polsce, a później także kulturalnym. W 1948 roku powstał Teatr Polski , w 1956 - Filharmonia Pomorska , aw latach 1973-2006. - Nowa Opera . 1973 sąsiednie miasto Fordon zostało włączone do miasta .

W nowym tysiącleciu miasto nadal aktywnie się rozwija. Od 2000 roku powstało tu kilka nowych uczelni niepaństwowych, powstało kilkadziesiąt muzeów, centrów handlowych, mostów, rozpoczęto budowę nowej drogi WZ. Bydgoszcz pozostała dużym ośrodkiem wojskowym: w 2004 roku w mieście znajdowało się Centrum Szkolenia Połączonych Sił NATO , aw 2007 - Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych .

Od 1999 roku Bydgoszcz jest także gospodarzem wielu międzynarodowych zawodów sportowych , m.in.Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce (2008), Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet (2009), Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Koszykówce (2009) itp.

W 2015 roku Bydgoszcz zajęła pierwsze miejsce wśród polskich miast w rankingu Doing Business in Poland 2015 Banku Światowego.

Turystyka i rekreacja w Bydgoszczy

Jeśli planujesz podróż do Polski, koniecznie musisz odwiedzić Bydgoszcz! Polski Amsterdam, mały Berlin - jak tylko to magiczne miasto nie zostanie nazwane… Nowoczesna metropolia o starożytnej historii i ciekawych miejskich krajobrazach na tle magicznej rzeki Brdy na pewno nie pozostawi obojętnym. Dziś w mieście znajduje się ponad 2800 obiektów turystycznych i kulturalnych, w tym pomniki, teatry, muzea, zespoły architektoniczne i pomniki przyrody. Dlatego naprawdę jest coś do zobaczenia!

Co zobaczyć i dokąd pojechać w Bydgoszczy?

Długo wymienia się wszystkie zabytki Bydgoszczy, a ponadto lepiej raz zobaczyć, niż usłyszeć 10 razy. Dlatego zebraliśmy 10 najlepszych miejsc, które trzeba zobaczyć w tym niesamowitym polskim mieście.

1. Stare miasto

Jak można się domyślić z nazwy, Stare Miasto to najstarsza część Bydgoszczy. Jeśli marzysz o cofnięciu się w czasie i przeniesieniu się trzy, a nawet cztery wieki temu, to jest miejsce dla Ciebie! Sercem Starego Miasta jest Stary Rynek z malowniczymi kamienicami i magicznymi uliczkami położony w pobliżu rzeki Brdy.

Na pewno warto zobaczyć tu zabudowę ratusza - barokowej budowli z lat 1644-1653, która niegdyś należała do kolegium jezuickiego;

siedziba wojewódzkiej i miejskiej biblioteki publicznej , wzniesionej w 1778 r. w stylu klasycyzmu; neogotycki kryty rynek (1904) i neogotycki kościół św. Andrzej Boboli (1903), którego dzwonnica osiąga wysokość 75 mi uważana jest za najwyższy budynek Bydgoszczy.

2. Wyspa Młyńska i Wenecja Bidgoschanskaya

Wyspa Młyńska czy Wyspa Młyńska to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc w Bydgoszczy. Mlinska Vyspa znajduje się zaledwie kilka kroków od Starego Rynku, niemal w samym centrum miasta.

Zielona rzeczna wyspa w środku miasta to prawdziwa perła Bydgoszczy. To tutaj działała słynna mennica, fabryki, fabryki, browary i spiżarnie do przechowywania produktów spożywczych, młyn i spichlerz. Obecnie większość z tych budynków pełni funkcję muzeum.

Część wyspy Mlynarsky jest nieoficjalnie nazywana Bidgoschanskoi Venice . Rzeczywiście, domy położone tuż nad Młynówką nieco przypominają włoską Wenecję. Są tu kawiarnie, winiarnie i słynny browar Bidgoschanska.

Nie zapomnij przejść się „Mostem Miłości” , który łączy Młyn Wyspę ze Starym Miastem i przejechać się tramwajem rzecznym.

3. Muzeum Mydła i Historii Błota

W Bydgoszczy koniecznie odwiedźcie unikalne Muzeum Mydła i Historii Błota (Muzeum Mydła i Historii Brudu). To prywatne muzeum, które zostało otwarte w mieście nie tak dawno - we wrześniu 2012 roku. Muzeum mieści się w trzech budynkach na Starym Mieście. Muzeum przedstawia historię brudu i higieny od starożytności do współczesności i jest jedną z nielicznych tego typu placówek w Europie.

Muzeum Historii Mydła i Błota zdobyło wiele nagród. W 2013 roku muzeum bw zostało nominowane do listy „7 nowych cudów Polski”. W 2015 roku National Geographic Traveller przyznał muzeum pierwsze miejsce w kategorii „Najciekawsze Muzeum w Polsce” .

4. Muzeum Historii Bydgoszczy

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej o historii miasta, powinny odwiedzić Muzeum Historii Bydgoszczy . Już sam budynek muzeum przyciąga turystów swoim wyglądem. To dawny spichlerz znajdujący się na słynnym młynie w Vyspa. Można tu znaleźć unikalne eksponaty z zakresu archeologii, etnografii, numizmatyki, sztuki, techniki oraz aktualnej historii miasta i regionu.

5. Bazylika św. Wincentego a Paulo

Bazylika św. Wincentego a Paulo (Bazylika mniejsza św. Wincentego à Paulo) to kościół rzymskokatolicki zbudowany w latach 1929-1938. autorstwa polskiego architekta Adama Balenstedta w stylu neoklasycystycznym. Uważany jest za jeden z największych obiektów sakralnych w Polsce.

Kościół zwieńczony jest ogromną kopułą o średnicy 40 metrów. Wewnątrz bazyliki jednocześnie może zmieścić się 12 tysięcy osób.

6. Region muzyczny w Bydgoszczy

Dzielnica Muzyczna znajduje się w pobliżu Bazyliki św. Wincentego a Paulo. Obejmuje park. Jana Kokhanowskiego z rzeźbami znanych kompozytorów i kilkoma miejscami kultury, np. Budynkiem sali koncertowej. Paderewskiego , zbudowany w stylu klasycystycznym lub budynek akademii muzycznej w stylu neobarokowym.

Być może jednym z najbardziej znanych obiektów Dzielnicy Muzycznej jest rzeźba „Łuczniczka” . Znajduje się w tym samym parku. J. Kokhanovsky naprzeciw Teatru Polskiego. Jerome Konieczki  (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki).

To jedna z najstarszych rzeźb w mieście (powstała w 1908 r.), Uznawana za symbol Bydgoszczy. Wizerunek "Łucznika" pojawia się na znaczkach, odznakach i wydawnictwach poświęconych Bydgoszczy. Uczestnicy miejskich konkursów, imprez i festiwali otrzymują w nagrodę statuetkę „Łucznicy”. Co ciekawe, cztery kopie rzeźby znajdują się w różnych miastach Niemiec. Autorem rzeźby jest niemiecki rzeźbiarz Ferdinand Lepzke. Rzeźba osiąga wysokość 2,1 m. 

7. Kanał Bydgoski

Jedną z wizytówek miasta jest Kanał Bydgoski. Powstał w latach 1773-1774 i łączył Wisłę i Odrę poprzez ich dopływy: Brdę, Notec i Wartę. Pojawienie się tego kanału dało ogromny impuls rozwojowi miasta. Dziś kanał jest częścią międzynarodowej drogi wodnej E-70. To romantyczne i magiczne miejsce inspiruje i zachwyca.

Rynek pracy w Bydgoszczy: statystyki

Według danych na koniec 2016 roku w Bydgoszczy na 1000 mieszkańców pracuje 346 osób, czyli znacznie więcej niż w innych miastach w Polsce. 51% ludności czynnej zawodowo to kobiety, a 49% mężczyźni. Stopa bezrobocia wynosi zaledwie 4,8% i jest również znacznie niższa niż w innych miastach w Polsce. Co trzecia oferta pracy w województwie kujawsko-pomorskim należy do pracodawców z Bydgoszczy. 

Najwięcej ofert pracy pochodzi z sekcji handel i naprawy (26%), budownictwa (10%), działalności naukowo-technicznej (10%) oraz przetwórstwa przemysłowego (9%) Według PKD w Bydgoszczy działa 31 tys. przedsiębiorstwa państwowe, 115 spółdzielni.

Firmy, korporacje i koncerny w Bydgoszczy

Niektóre z największych firm (i pracodawców) w Bydgoszczy to:

 • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz (produkcja pojazdów szynowych)
 • Atos IT Services (technologia informacyjna)
 • iQor Global Services (usługi biznesowe, outsourcing)
 • PKP Cargo (logistyka, transport towarowy)
 • Enea (energetyka)
 • MZK Bydgoszcz (przewozy osób)
 • Stomil Bydgoszcz (produkcja wyrobów gumowych)
 • IMS Sofa (produkcja mebli)
 • Alcatel-Lucent (telekomunikacja)
 • Tyco Electronics (produkcja urządzeń łączących i czujników)

 

Szpitale, szkoły, uczelnie w Bydgoszczy są również pracodawcami w sferze społecznej.

W mieście działa również ponad 550 firm z kapitałem zagranicznym , co stanowi około 30% wszystkich firm w regionie. Takie duże zagraniczne korporacje jak:

 • Unilever (produkcja i handel żywnością i chemią gospodarczą)
 • Tele-Fonika Kable (telekomunikacja)
 • Grupa Atlas (produkcja chemii budowlanej)
 • IMS Group (rozwój)
 • Grupa Pilkington (produkcja szkła)
 • Tyco (systemy bezpieczeństwa)
 • Lexel A / S (materiały do ​​okablowania)
 • Schieder (logistyka)
 • Frosta (przemysł spożywczy)
 • Eastpack (produkcja toreb, walizek)
 • Nokia (technologie komunikacyjne i informacyjne)
 • Livingston International (pośrednictwo celne)
 • Jabil (produkcja elektroniki)
 • Metro AG (handel)
 • Dräger Medical (sprzęt medyczny)

Znane marki w Bydgoszczy

W Bydgoszczy znajduje się wiele oddziałów znanych korporacji i firm zajmujących się produkcją różnorodnych towarów, których marki są rozpoznawalne na całym świecie. Wśród nich w szczególności produkty takich marek jak:

 • zajezdnie kolejowe, autobusy i tramwaje (PESA)
 • pasta do zębów (Signal Amodent)
 • szampony i odżywki do włosów (Timotei, Sunsilk, Andrelon)
 • żele pod prysznic (Dove)
 • mydło toaletowe (Domestos)
 • słodycze (Jutrzenka, Alibi, Apetit)
 • ciasta (Jeżyki, Elitki, Petit Beurre)
 • wafle (Familijne, Grześki)
 • paluszki rybne i mrożonki (Frosta) 

Znane marki w Polsce i Europie, których „ojczyzną” jest Bydgoszcz to:

 • sowa ( Sowa )
 • marka Oponeo.pl znana jest ze sprzedaży opon na rynku polskim i europejskim
 • Meble Bydgoskie ( Bydgoskie Meble ) - marka obecna na rynku polskim i niemieckim od końca XIX wieku.
 • znana w całej Polsce marka odzieżowa Quiosque
 • Vivid Games to znana na całym świecie marka gier mobilnych

Edukacja i nauka. Studiuj w Bydgoszczy

Pierwsza szkoła parafialna w Bydgoszczy pochodzi z XIV wieku. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z 1346 roku. W latach 1530-1725 działał tu trzyletni Wydział Filozoficzny Bernardyńskich (Bernardyńskie Studium Filozoficzne), którego jednym z nauczycieli był Bartłomiej z Bydgoszczy, autor pierwszego słownika łacińsko-polskiego.

Dziś Bydgoszcz posiada 104 przedszkola, 47 szkół podstawowych i 47 gimnazjów, 51 liceów i techników oraz 16 uczelni wyższych.

Po wejściu do Unii Europejskiej Polska dostosowała swój system edukacji do standardów europejskich i przystąpiła do Międzynarodowej Klasyfikacji Wykształcenia (ICSED). Dyplomy czołowych polskich uczelni, w tym Bydgoszczy, są uznawane we wszystkich krajach Europy i Ameryki. 

Edukacja przedszkolna w Bydgoszczy

Wychowanie przedszkolne w Bydgoszczy, podobnie jak w całej Polsce, nie jest obowiązkowe. Rodzice dziecka samodzielnie decydują o wysłaniu go do przedszkola, a jeśli tak, to w jakim momencie i na ile godzin dziennie.

Należy jednak zaznaczyć, że ostatni rok w przedszkolu jest obowiązkowy dla wszystkich dzieci, które w ciągu roku pójdą do szkoły w Polsce, w tym dzieci cudzoziemców, gdyż jest to warunek wstępny przystąpienia do szkoły podstawowej. Na ostatnim roku nauki w przedszkolnej placówce wychowawczej dzieciom przysługuje podstawowa wiedza niezbędna przed rozpoczęciem nauki w szkole.


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl