Zdrowy kręgosłup

Kręgosłup jest osią naszego ciała. Zdrowy kręgosłup to gwarancja zdrowia całego ciała, pięknej sylwetki, niezawodnej ochrony przed przedwczesnym starzeniem się i różnymi chorobami. Zwróćcie uwagę na 6 wskazówek, jak zachować zdrowy kręgosłup, jeśli nie zapominasz o nich każdego dnia.

1) Pozycja pleców przy ścianie. To proste poranne ćwiczenie: stań plecami do ściany, dotykając tyłu głowy, ramion, łopatek, pośladków i pięt. W tej pozycji spróbuj stać co najmniej minutę - wydaje się to proste, ale tak nie jest.

Twoje ciało będzie w takim napięciu, że po kilku sekundach będziesz chciał usiąść. Następnie w tej samej pozycji odsuń się od ściany - będzie to prawidłowa postawa, z którą musisz chodzić przez cały dzień.

2) Zdejmij nogę z nogi. Nawyk krzyżowania nóg nie tylko zaburza krążenie krwi w nogach, ale może również prowadzić do chorób narządów płciowych. Nie można też gwałtownie usiąść na krześle, co prowadzi do zniszczenia krążków międzykręgowych i bólu kręgosłupa. Delikatnie i łatwo opuszczają się na krzesło, kręgosłup wyciągnięty, głowa skierowana do przodu i do góry.

3) Zmieniaj swoją pozycję co 10 minut. Jeśli musisz stać przez długi czas, oprzyj się kolejno o każdą nogę, aby ciężar ciała został przeniesiony na jedną nogę, a następnie na drugą. Spróbuj chodzić w miejscu, rozciągnij się i weź głęboki oddech - zmniejszy to zmęczenie.

4) Podnosić ciężary prawidłowo. Usiądź, ugnij nogi w biodrach i kolanach. Ładunek jest bliżej ciała. W takim przypadku plecy powinny być proste, wstać. Jeśli to możliwe, lepiej jest podzielić ładunek na części, aby utrzymać ciężar w obu rękach.

5) Nie kumuluj emocji. Jeśli masz ochotę płakać - płacz. Emocje i kręgosłup są ze sobą ściśle powiązane. Stres negatywnie wpływa na organizm, zmienia tonację krwi, co prowadzi do słabego krążenia i bólu pleców.

6) Wzmocnij mięśnie brzucha. Wspierają dolną część pleców, ujędrniają ją i odgrywają ważną rolę w łagodzeniu bólu pleców.

A co najważniejsze, pamiętaj, aby dbać o swoje zdrowie, NALEŻY ZACZĄĆ DZIŚ. PRZED ROZPOCZĘCIEM UNIKNIESZ PROBLEMÓW WCZEŚNIEJ.

Zapraszamy Was drodzy goście do naszych salonów Nuga Best, aby doświadczyć najlepszego masażu zapobiegającego kręgosłupowi, poprawiającego krążenie, krążenie limfy, i to wszystko na sprzęcie Nuga Best.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież


Nuga Best

Ciągle prowadzimy badania, aby być odpowiedzią na najnowsze tendencje oraz potrzeby Klientów, pozostając na bieżąco z ciągle zmieniającą się branżą urządzeń medycznych.

Nuga Best Polska

W poszukiwaniu google optymalizacja strony seo-web.com.pl